1953 yılında kurulan ve konut üretimi yapan Emlak Konut Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürlüğüne 2023 yılında Cengiz Erdem Atanmıştı.

Cengiz Erdem'in hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırılıyor. 

Peki Emlak Konut GYO Genel Müdürü Cengiz Erdem kimdir? Nereli kaç yaşında? İşte detaylar...

EMLAK KONUT GYO GENEL MÜDÜRÜ CENGİZ ERDEM KİMDİR?

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Cengiz Erdem, Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Erdem, yüksek lisansını Okan Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde tamamladı.

TRT Spor Yorumcusu İbrahim Altınsay kimdir nerelidir? İbrahim Altınsay kaç yaşında hangi takımlı? TRT Spor Yorumcusu İbrahim Altınsay kimdir nerelidir? İbrahim Altınsay kaç yaşında hangi takımlı?

Emlak Konut Gyo

Kariyerine Kutman Holding’de harita mühendisi olarak başlayan Erdem, 1997 yılında İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret AŞ'de (KİPTAŞ) harita mühendisliği görevine geçti. KİPTAŞ'ta çeşitli pozisyonlarda şef, müdür, genel müdür yardımcısı ve genel müdür olarak görev yaptı. 2019 yılında GEDAŞ Genel Müdürü olarak atanan Erdem, 2020 yılında Ümraniye Belediyesi teknik başkan danışmanlığı görevini üstlendi. 2023 yılında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Elektronik Haberleşme Daire Başkanı olarak görev yapan Erdem, aynı yıl Emlak Konut GYO Genel Müdürü olarak atandı.

Erdem, evli ve üç çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

EMLAK KONUT GYO GENEL MÜDÜRÜ CENGİZ ERDEM KAÇ YAŞINDA NERELİ?

1969 yılında dünyaya gelen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Cengiz Erdem 2024 yılı itibarıyla 55 yaşındadır.

Cengiz Erdem Kars'ta doğmuştur ancak aslen nereli olduğu konusund anet bir bilgi bulunmamaktadır. 

Editör: Öykü Karabacak