Dünyada ilkleri başaran fotoğraf makinesi Sony a9 III özellikleri ve fiyatıyla da dikkat çekiyor. İşte yeni çıkan fotoğraf makinesinin akıl almaz yetenekleri.

Sony a9 III: Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Dönem

Sony, fotoğrafçılık dünyasında çığır açan yeni modeli a9 III'ü tanıttı. Bu model, "Global Shutter / Global Deklanşör" altyapısına sahip dünyanın ilk "Tam Kare / Full Frame" CMOS sensörüne sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Geleneksel "rolling shutter" sorununu ortadan kaldıran bu teknoloji sayesinde, tüm sensörden tek seferde görüntü yakalanabiliyor, böylece yamulma gibi istenmeyen görüntü bozulmaları tarihe karışıyor. Ayrıca, a9 III modeli, 1/80,000 enstantane hızına kadar çıkabilme yeteneğiyle de dikkat çekiyor.

Yüksek Performans ve Hız

24,6 megapiksel çözünürlüğe sahip özel bir sensörle donatılan Sony a9 III, Bionz XR işlemci gücünü kullanıyor ve beş eksenli yerleşik görüntü sabitleme sistemiyle sekiz durak elde çekim avantajı sunuyor. Saniyede 120 kare seri çekim yapabilme kapasitesine sahip olan bu model, 120 fps'lik elektronik vizörü ile "vizör kararması" olmadan bu hızı sunabiliyor.

Video Kaydında Yeni Standartlar

Sony a9 III, 4K 120 fps video kaydı yapabilme özelliğiyle kendi ailesinde bir ilke imza atıyor. Video kaydında S-Cinetone ve S-Log3 gibi profesyonel kayıt imkanlarını da sunan model, hareketli bir ekran ve 759 noktalı yapay zeka destekli otomatik netleme sistemiyle çekim kolaylığı sağlıyor.

Android Güncellemesi Nasıl Kontrol Edilir? Android Güncellemesi Nasıl Kontrol Edilir?

Fiyat ve Ulaşılabilirlik

Sony a9 III, üst seviye profesyonelleri hedef alıyor ve bu özelliklerin karşılığı olarak 6 bin dolarlık bir yurt dışı fiyat etiketine sahip. Türkiye fiyatı henüz açıklanmadı, ancak teknoloji meraklıları ve profesyonel fotoğrafçılar için heyecan verici bir gelişme olarak karşılanıyor.