Elektrikli Volvo EX30 için Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu! İşte Volvo'nun merakla beklenen elektrikli arabası için ilk yorumlar.

olvo EX30: Elektrikli ve Ekonomik Bir Devrim

Volvo'nun tamamen elektrikli ve markanın en uygun fiyatlı modeli olarak tanıtılan EX30, SUV segmentindeki en küçük model olma özelliğini taşıyor. Milano'da ilk kez tanıtılan bu model, Barselona'daki bir etkinlikte deneyimleme şansı bulduğumuz bir araç. Markanın en düşük CO2 ayak izine sahip modeli olarak da dikkat çekiyor ve Twin Motor Performans versiyonuyla en yüksek ivmelenmeye sahip Volvo modeli olma unvanını elinde bulunduruyor.

Slack Durumu Nasıl Aktif Tutulur? Slack Durumu Nasıl Aktif Tutulur?

volvo-ex30

Performans ve Teknoloji Harikası EX30

Volvo EX30, üç farklı motor seçeneği ve iki farklı pil teknolojisiyle sunuluyor. En düşük maliyetli model, LFP (lityum demir fosfat) pil teknolojisine sahipken, daha uzun menzil isteyenler için NMC (lityum, nikel, manganez ve kobalt) pil teknolojisiyle gelen genişletilmiş menzilli model sunuluyor. NMC pil teknolojisine sahip performans modeli, çift e-motor ile 315 kW (428 hp) güç sağlıyor ve 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,6 saniyede çıkabiliyor.

Güvenlik ve Sürüş Deneyimi

Volvo'nun güvenlik konusundaki ünü EX30 modeliyle devam ediyor. "Güvenli Alan Teknolojisi" ile donatılan EX30, hem sürücülerin hem de yayaların korunmasını sağlıyor. Yeni güvenlik sistemi, aracın yanından bir yaya ya da bisikletli geçerken araç içindeki sürücü ve yolcuları görsel ve işitsel olarak uyarıyor. Ayrıca, Park Pilot Assist özelliği ile donatılan EX30, dahili kameralar ve sensörler sayesinde zorlu ve dar alanlara kolayca park edebilme imkanı sunuyor.

İç Tasarım ve Konfor

Volvo EX30'un iç tasarımında İskandinav tarzı hissediliyor ve yenilenebilir malzemeler kullanılıyor. Pet şişe, plastik, kot, keten ve yün gibi geri dönüştürülmüş malzemelerle döşenen iç mekan, taze ve ferah bir hava sunuyor. Ayrıca, ön cam boyunca uzanan Harman Kardon soundbar, çevreleyici ve premium bir ses kalitesi sağlıyor.

Türkiye Pazarı ve Satış Fiyatı

Volvo EX30'un Türkiye'de ön sipariş talepleri Kasım ayında alınmaya başlanmış ve 2024'ün ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulması bekleniyor. Yurt dışı başlangıç fiyatı 35 bin dolar olan modelin Türkiye satış fiyatı henüz belirsizliğini koruyor.