2024'ün başlarında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılan Dilan Polat, korkunç bir sürprizle karşılaştı. Koğuş arkadaşı, annesini ve anneannesini vahşice öldüren Rabia Çataklı olduğu ortaya çıktı. Peki, Dilan Polat'ın belalısı Rabia Çataklı kimdir neden annesini öldürdü?

Rabia Çataklı kimdir?

Zonguldak'ta yaşanan bu kan donduran olayda, Şeyda Çataklı ve Medine Küçükkuyu, Rabia Çataklı tarafından 110 ve 6 parçaya bölünerek öldürülmüştü. Şizofreni hastası olan Rabia, cinayeti işledikten sonra parçalanmış cesetleri pencereden aşağı atmıştı. Kendini Mehdi, yakınlarını ise şeytan olarak gören Rabia, bu nedenle cinayeti işlediğini itiraf etmişti.

Tutuklanmasının ardından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilen Rabia, adli psikiyatri koğuşunda Dilan Polat ile aynı odayı paylaşmak zorunda kaldı. Bu korkunç gerçeği öğrenen Polat, büyük bir travma yaşadı ve uykusuz geceler geçirdi. İddiaya göre, Polat'ın meşhur kalpli pijaması bile Rabia tarafından istenmiş ve verilmişti.

Yaşadığı dehşet dolu günlerin ardından Polat, avukatları aracılığıyla koğuş değiştirmek istediğini bildirdi. Talebi kabul edilen Polat, hastaneden çıkarılarak tekrar cezaevine gönderildi.

Kızılcık Şerbeti'nin Ömer'i Barış Kılıç'ın eşi kimdir? Kızılcık Şerbeti'nin Ömer'i Barış Kılıç'ın eşi kimdir?

Ancak, yapılan muayeneler sonucunda Polat'ın tekrar Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılması gündeme geldi. Polat ise ilaç tedavisiyle durumunun iyi olduğunu belirterek hastaneye gitmek istemediğini ifade eden bir dilekçe verdi.

Gözler şimdi Adli Tıp Raporu'na çevrildi. Rapor, Polat'ın hastaneye yatırılıp yatırılmayacağına ya da cezaevinde ilaçlı tedaviye devam edip etmeyeceğine karar verecek. Bu karar, hem Polat'ın geleceğini hem de kamuoyunun merakını yakından ilgilendiriyor

Rabia Çataklı neden annesini öldürdü?

Rabia Çataklı kendini mehdi yakınlarınıda şeytan gördüğü için öldürdüğünü söylemişti.

Rabia Çataklı kaç yaşında?

Rabia Çataklı'nın kaç yaşında olduğu hakkında bir bilgi yoktur.

Rabia Çataklı nereli?

Rabia Çataklı'nın nereli olduğu bilinmiyor.

Editör: ÖMER YILDIZCI