Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediyesi Meclis Üyesi Özcan Şeker, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl dönümünde UNESCO Dünya Miras Şehri Polatlı’yı tanıtmak ve anlatmak amacıyla başladığı 1926 kilometrelik Cumhuriyet ve Gordion Bisiklet Turu’na devam ediyor. Geçtiğimiz Cumartesi günü Polatlı’dan yola çıkan Şeker, 22 gün 22 gece sürecek olan 1926 kilometrelik güzergahta; Polatlı, Eskişehir, Bilecik, İznik, Yalova, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Aydın, Denizli ve Afyon rotası üzerinde Cumhuriyet, Polatlı ve Gordion için pedal çeviriyor.

chp-polatli-belediye-meclis-ozcan-seker-cumhuriyet-ve-gordion-bisiklet-turuna-basladi

“POLATLIMIZ İÇİN ÇIKTIĞIM BU YOLCULUKTA HERKESE SELAMLARIMI İLETİYORUM”

Kayseri’de uyuşturucu operasyonu: 5 kilogram uyuşturucu ele geçirildi Kayseri’de uyuşturucu operasyonu: 5 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Üç gündür devam eden anlamlı yolculuğa dair açıklamalarda bulunan CHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi Özcan Şeker konuya ilişkin; “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde Sakarya Meydan Muharebesi’nin yaşandığı Şehitler Diyarı Polatlı’mızdan Çanakkale’ye selam götürmek için günlerdir yollardayız. Bu yolculuğun UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde ülkemizin 20. Kültür Varlığı olarak kabul edilen Gordion Antik Kentimizin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımı açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz. 1926 Yılında kurulan Polatlı Belediyemizden başlattığımız yolculuk boyunca etaplar halinde 1926 kilometrelik bir rota belirledik. Bu projeye ve şahsıma olan desteklerinden dolayı Sayın Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür ediyorum. Polatlı’mız için çıktığım bu yolculukta tüm hemşehrilerimizden dualarını eksik etmemelerini rica ediyor, herkese selamlarımı iletiyorum” ifadelerine yer verdi.