CHP Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'nın Halk Tv'ye konuk olmasının ardından google arama motorlarında kim olduğu araştırılıyor. Vatandaşlar Ömer Günel'in hayatını merak ediyor. Peki, CHP Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel kimdir? Ömer Günel kaç yaşında nereli mesleği ne? İşte soruların cevapları...

Ömer Günel kimdir?

Antalya'nın Elmalı ilçesine kayıtlı olan Ömer GÜNEL, Türk siyasetinin önemli isimlerinden biridir. 1971 yılında Almanya'nın Berlin kentinde doğan Günel, eğitim hayatına Antalya'da başlamış ve üniversite eğitimi için Kuşadası'na gelmiştir. Hukuk alanında lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi'nde tamamlayan Günel, daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Ekonomi Hukuku dalında yüksek lisans yapmıştır. Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Avrupa Birliği Uzmanlığı eğitimi almıştır.

Ömer Günel, 1997 yılında avukatlık mesleğine adım atmış ve yaklaşık 20 yıl süreyle bu alanda faaliyet göstermiştir. Siyasi kariyerine de aktif bir şekilde katılan Günel, 2004 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi Adaylığı, 2008-2009 yılları arasında CHP Kuşadası İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. 2009 yerel seçimlerinde CHP Kuşadası Belediye Meclis üyeliği listesinden 1. sıra kontenjan adayı olarak seçilmiştir.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde %58 oy alarak Kuşadası Belediye Başkanı seçilen Ömer Günel, belediye başkanlığı görevi süresince birçok önemli projeye imza atmıştır. Kuşadası'nı kapsamlı bir dönüşüme uğratan Günel, kent meydanı kazandırma çalışmaları, alt yapı yenileme projeleri, yeşil alanların artırılması gibi birçok alanda başarılı işlere imza atmıştır.

Seda Sayan kaç çocuğu var kimden? Seda Sayan kim ve nereli? Seda Sayan kaç çocuğu var kimden? Seda Sayan kim ve nereli?

Ömer Günel'in siyasi kariyerindeki başarıları ve Kuşadası'na kazandırdığı projelerle adından sıkça söz ettiren bir isim haline gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Günel, aynı zamanda kadın ve gençlerin siyasette daha aktif rol alması için çaba göstermektedir. Siyasi çalışmalarında eşi Duygugül Günel ve çocuklarından büyük destek alan Günel, Kuşadası'nı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için kararlılıkla çalışmalarını sürdürmektedir.

Ömer Günel kaç yaşında?

Ömer Günel 1971 yılında doğmuştur ve 2024 yılında 53 yaşındadır.

Ömer Günel aslen nereli?

Ömer Günel aslen Antalya Elmalılıdır.