31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi'nde CHP’den aday gösterilen Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Umut Yılmaz’ın seçim yarışında önde olup olmadığı merak ediliyor. Peki, CHP Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkan Umut Yılmaz kimdir ne kadar oy aldı? İşte haberin detayları…

UMUT YILMAZ KİMDİR?

CHP Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Umut Yılmaz, 1981 yılında Gaziantep’te doğdu.

Yılmaz, İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te Gaziantep Fırat Kolejinde tamamladıktan sonra 2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun olmuştur.

2004 yılından bu yana serbest Avukat olarak çalışan Yılmaz, aynı zamanda marka ve patent vekilidir.

Yılmaz, CHP il genelinde seçim hukuku komisyonlarında bulunmuştur ve Gaziantep Şehitkamil İlçesi yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

2018 yılında Gaziantep’in en büyük ikinci merkez ilçesinde büyük bir oy farkı ile Gaziantep Şehitkamil İlçe Başkanı seçilerek 2018-2020 yılları arasında ilçe başkanlığı görevini yürüttü.

Yılmaz, 38.dönem Milletvekili aday adayı olmuştur. Aynı zamanda Gaziantep Fikir Kulübü, Gaziantep Kulübü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gibi sivil toplum kuruluşları üyesidir.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Şehitkamil CHP Belediye Başkan Adayı olmuştur.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un kızı Tutku Kurt Bayyurt kimdir Çankaya Belediyesinde nereye atandı? Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un kızı Tutku Kurt Bayyurt kimdir Çankaya Belediyesinde nereye atandı?

UMUT YILMAZ NE KADAR OY ALDI?

CHP Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Umut Yılmaz, yüzde 72.03 açılan sandık oranına göre yüzde 39.87 oyla açık ara önde gidiyor.