Bursa’da yaşayan 30 bin Ankaralı arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla Bursa'da kurulan Ankara İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma Derneği, Bursa’daki hemşehrileri için sosyal yardımlaşma ve toplumsal fayda odaklı projeler ve saha çalışmaları yürütüyor.

Saha çalışmalarını ön plana çıkaran bir yaklaşımla dernek başkanlığı görevini üstlenen Serkan Yaman, Bursa’da yaşayan Ankaralılar için çeşitli etkinlikler ve sosyal yardım çalışmaları organize ediyor.

DERNEK BURSA'DAKİ ANKARALILARIN YANINDA

Aynı zamanda Bursa İl Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı olan Ankara İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Serkan Yaman, dernek bünyesindeki faaliyetleri şöyle anlattı:

“Derneğimizin kuruluş amacı Bursa’da yaşayan Ankaralılar arasında birlik ve beraberliği sağlamak ve Ankara’nın kültürünü, turizmini, yöresel ürünlerini Bursa’ya ve tüm Türkiye’ye tanıtmak. Yaptığımız ziyaretlerde hemşehrilerimizin sorunlarını dinliyoruz. Örneğin, Bursa’da en çok Ankaralı’nın yaşadığı mahalle olan Bursa Osmangazi Mehmet Akif Mahallesi’nin doğal gaz problemini bölge milletvekillerine ilettik ve sorunu çözdük. Hemşehrilerimizin sorunlarını ve derneğimizin faaliyetlini Bursa medyasında Bursa’ya anlattık.”

Dernek bünyesinde sosyal yardımlara da önem veren Başkan Yaman, ihtiyaç sahibi 500 Ankaralı aileye maddi destekte bulunulduğunu, bunun yanı sıra 1000 Ankaralı’ya da iş bulduklarını sözlerine ekledi.

Yaman, ayrıca “Ankaralı hemşehrilerimizin daha kaliteli ve uygun fiyata himet alabilmesi için sağlık ve eğitim kurumları ile protokol imzaladık” dedi.

ANKARA'NIN TANITIMINA KATKI SAĞLIYORLAR

Üyesi olduğu Bursa Kent Konseyi ile çalışmalar yapan dernek, şehirde düzenlenen fuarlarda Ankara’nın kültür ve turizminin tanıtılması için de yoğun çaba sarf ediyor.

Son olarak Bursa İl Dernekleri Federasyonu ile birlikte Anadolu Günleri Turizm ve Tanıtım Fuarı’na katılan Yaman, “Fuarda Polatlı ve Beypazarı ilçelerimizi tanıttık. Polatlı’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Gordion ve Sakarya Savaşı alanlarını tanıttık” ifadelerini kullandı.

Saha çalışmalarının yanı sıra Ankaralılar arasındaki birlik ve beraberliğe de önem veren dernek, Ankaralıları çeşitli etkinliklerde Ankaralıları sık sık bir araya getiriyor.

Geziler düzenliyor, halı saha turnuvaları ve Ankara geceleri organize ediyor. 

Önce eğitim sonra sınav! Kick boks antrenörleri kademe atladı Önce eğitim sonra sınav! Kick boks antrenörleri kademe atladı

Türkiye'yi sarsan ve 50 bin kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinde, depremden etkilenen şehirler için yardım toplandığını söyleyen Dernek Başkanı Serkan Yaman, ayrıca İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na da (AFAD) maddi yardımda bulunduklarını belirtiyor.

(HABER: ÖYKÜ KARABACAK)