Rusya’da Sergey B. Sokakta başkalarına şiddet uyguladığı için çıkarıldığı mahkeme de 5 yıl ceza ile yargılandı. Ancak adamın sağlık koşullarının iyi olmaması ve evde kedi beslemesi gibi sebepler hafifletici gerekçe olarak gösterildi.

Sibirya Bölgesinde yaşayan 48 yaşındaki Sergey B. Alkolü fazla kaçırınca sokakta dolaşan vatandaşa saldırdı. Alkollü olan şahıs hem ruhsatsız silah taşıdığı hem de kamusal alanda şiddet eylemi yaptığı için dava açıldı. Gözaltına alınan saldırganın polisle işbirliği yapması sonrası mahkemeye çıkarıldı.

Ukraynalı Askerlere Yapılan İddia Edilen Saldırıya Dair Videonun Ardından Kiev Rusya'yı Savaş Suçlamasıyla İtham Ediyor Ukraynalı Askerlere Yapılan İddia Edilen Saldırıya Dair Videonun Ardından Kiev Rusya'yı Savaş Suçlamasıyla İtham Ediyor

Mahkeme tüm suçlamaları kabul etti. Bu cezalar ile sanığın 5 yıl ceza alması öngörülüyordu. Ancak ceza ertelendi. Mahkemeye çıkarılan şahsın sağlık durumu iyi olmaması, polisle işbirliği yapması ve evde kedi beslemesi hafifletici sebep olarak gösterildi. Cezası ertelendi.