14 Temmuz 2024 Pazar Ankara Nöbetçi Eczane Listesi 14 Temmuz 2024 Pazar Ankara Nöbetçi Eczane Listesi

Hemen her kadın, gece yatağa girmeden önce saçlarını toplar. Yaz akşamlarının bunaltıcı sıcaklarından dolayı sıkça tercih edilen bu durum, aslında yapılmaması gerekenler arasında yer alıyor. Saç sağlığı konusunda yaşanan sıkıntıların başında gelen saç dökülmesinin nedenlerinden biri de, bilmeden devam ettirilen bu alışkanlık.

Gece iyi bir uyku kalitesi için toplanan saçlar, saç dökülmesinin beklenmedik sebeplerinden biri olabilir. Uyurken topladığınız saçlar, zamanla incelir ve dökülmeye başlar. Bu nedenle, saç sağlığınız için uyurken saçlarınızı toplamaktan kaçınmanız en iyi önlemlerden biri olacaktır.

Bunu Yapanlar Dikkat! Gece Saç Toplamanın Saç Sağlığına Olumsuz Etkileri (1)

Saçınızı sürekli lastik bantla toplamak, çekme alopesisine neden olabilir. Bu durum, saça verilen kimyasal veya fiziksel hasarı temsil eder ve en sık, saç şekillendirme ürünlerini ve aletlerini yanlış kullanan veya her zaman saçlarını toplu ve yukarıda uyuyan kişilerde görülür.

Bu durumun önüne geçmek için, saçlarınızı toplamak yerine örebilir, ipek yastık kılıfı kullanabilir ya da ipek bir eşarp ile bağlayarak uyumayı tercih edebilirsiniz. Bu yöntemler, saçlarınızın sağlığını korumanıza yardımcı olacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ