Aslı Şafak'la İşin Aslı Konuğu Taner Çağlı kimdir

22 yaşında  Çevirmenlik Bölümü'nden mezun olan Taner Çağlı, 2009 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesinden diplomasını aldıktan sonra robotlarla ilgili yazılımlar yapma fikriyle ilgilenmeye başladı. Zamanın çoğu kişisi bu fikrin mümkün olmadığını düşünse de o, bu hayale inandı ve İstanbul'da çalışmaya başladı.

Yazılım alanında gerekli hazırlıkları tamamlayan ve bilgi birikimini artıran Taner Çağlı, projeyi hayata geçirecek bir yatırımcı bulamayınca bir süre İngilizce dil okullarında öğretmenlik yapmaya başladı.

Bu süreçte öğretmenlik mesleğini keşfeden ve Türk öğrencilerin İngilizce öğrenirken yaşadıkları zorlukları gözlemleyen Taner Çağlı, öğrencilerin genellikle ezberlenmiş kalıplar dışında cümleler kurmakta zorlandıklarını fark etti. Konuşarak öğrenme yöntemi kısa vadede işe yarasa da kalıcı bir öğrenme sağlamadığını gözlemleyen Taner Çağlı robot için hazırladığı bilgileri öğrencilere aktarmaya başladı ve işe yaradığını gördü. Bu deneyim, dil öğreten bir algoritma yerine insanlara dil öğreten bir eğitim sistemi geliştirdiğini fark etmesine olanak sağladı ve bu süreç, robotikten ziyade insan odaklı bir yaklaşımın önemini vurguladı. Dil öğrenme sürecinde yeni bir yöntem geliştirmesiyle de dikkat çekti.

Taner Çağlı

Taner Çağlı kaç yaşında?

Taner Çağlı 1987 yılında dünyaya gelmiş olup 37 yaşındadır.

Taner Çağlı mesleği?

Taner Çağlı, İngilizce dil okullarında öğretmenlik yapmaya başlamış olup kısa süre içerisinde de insanlara dil öğreten bir eğitim sistemi geliştirmiştir. Taner Çağlı, Doğu Akdeniz Üniversitesi Çevirmenlik Bölümünden mezun olmuştur. 

Demet Ersoy dizileri ve filmleri hangisi? Oyuncu Demet Ersoy eşi kimdir? Demet Ersoy dizileri ve filmleri hangisi? Oyuncu Demet Ersoy eşi kimdir?

Editör: Tuğba Akkesen