31 Mart yerel seçimleri öncesinde partilerin de adayları netlik kazanmaya devam ediyor. Son olarak CHP Esenyurt belediye başkan adayı Ali Gökmen hakkında merak edilenler araştırılıyor. Peki, Ali Gökmen kimdir? CHP Esenyurt Belediye Başkanı Adayı Ali Gökmen kaç yaşında, nereli, mesleği? gibi soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar... 

Ali Gökmen kimdir?

Tokat doğumlu olan Ali Gökmen, 1978 yılında dünyaya geldi. Evli ve iki çocuk babası olan Gökmen, 2004 yılında kendi sigorta şirketi olan Gökmen Sigorta'nın kuruluşunu gerçekleştirdi. O günden bu yana, sigortacılık alanında kendi seçim bölgesinde aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Siyasi kariyerine 1996 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Kıraç Belde Gençlik Kolları'nda adım atan Gökmen, adil ve demokratik bir Türkiye hedefiyle ilk siyasi adımını atmıştır. Kıraç Beldesi'nde çeşitli aktif siyasi görevler üstlenmiş, 2008 yılında Esenyurt'un ilçe olmasıyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak görevlendirilmiştir. 2014 yılında yapılan Olağanüstü Esenyurt İlçe Kongresi'nde İlçe Başkanı olarak seçilen Ali Gökmen, 2019 yılına kadar girdiği tüm parti içi ilçe kongrelerini, delegelerin çoğunluğunun takdiriyle kazanarak, Cumhuriyet Halk Partisi Esenyurt İlçe Başkanlığı görevine devam etmiştir. Bu süreçte, Esenyurt'taki kurumsal yapıyı, istikrarı ve örgütçülüğü partisi adına güçlendirmiştir. Özellikle 2017 yılında gerçekleşen referandumda Esenyurt'ta tüm demokrasi bileşenleriyle uyumlu çalışması sonucunda "Hayır" çıkmasına öncülük etmiştir. Gökmen, aynı dönemde ilçe genelinde birleştirici bir rol üstlenmiştir. 2019 Yerel Seçimleri'nde Esenyurt Belediyesi'ni 15 yıl aradan sonra Cumhuriyet Halk Partisi'ne kazandırarak, siyasi başarısına bir yenisini daha eklemiştir. 2019 Yerel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi Esenyurt Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Gökmen, Esenyurt Belediyesi Grup Başkanvekili ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Bu görevlerle birlikte, Esenyurt'un yaşanabilir bir ilçe olması için kararlılıkla çalışmalarını sürdürmektedir. Ali Gökmen, siyasi kariyeri boyunca adil bir toplum ve daha yaşanılabilir bir Esenyurt vizyonunu gerçekleştirmek adına mücadelesine devam etmektedir.

Ali Gökmen

Semahat Sevim Arsel kimdir ne iş yapar? Semahat Arsel serveti kime kaldı? Semahat Sevim Arsel kimdir ne iş yapar? Semahat Arsel serveti kime kaldı?

Ali Gökmen kaç yaşında?

Ali Gökmen, 1 Nisan 1978 yılında dünyaya gelmiş olup 46 yaşındadır. 

Ali Gökmen nereli? 

Ali Gökmen, Tokat'ta dünyaya gelmiştir.