31 Mart gününde tüm Türkiye, sandık başındaydı. 31 Mart Mahalli İdari Seçim sonuçları vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Son olarak Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal hakkında merak edilenler araştırılmakta. Seçmenler tarafından biyografisi araştırılan başarılı isim hakkındaki detayları haberimizde bulabilirsiniz. Peki, Ahmet Önal kimdir? Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal kaç yaşında, nereli ve ne kadar oy aldı? gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık. İşte ayrıntılar... 

Ahmet Önal kimdir?

Ahmet Önal  22 Kasım 1983 yılında Kırıkkale'de dünyaya gelmiştir. Türk avukat ve siyasetçidir. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) temsil ederek 27. ve 28. dönem Kırıkkale milletvekilliği yapmıştır. 2005 yılında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Önal, Kırıkkale'de serbest avukatlık yapmıştır. Aynı zamanda Kırıkkale Barosu'nda çeşitli komisyonlarda görev almıştır. 2015-2018 yılları arasında da CHP Kırıkkale İl Başkanlığı görevini üstlenen Önal, 24 Haziran 2018 ve 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde partisinin Kırıkkale milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce bilen Önal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sunucu Gizem Yılmaz Erten kimdir, hangi kanalda? Gizem Yılmaz Erten kaç yaşında, kiminle evli, eşi kim? Sunucu Gizem Yılmaz Erten kimdir, hangi kanalda? Gizem Yılmaz Erten kaç yaşında, kiminle evli, eşi kim?

Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal kaç yaşında nereli?

Kırıkkale Belediye Başkan ı Ahmet Önal, 1983 yılında dünyaya gelmiş olup 41 yaşındadır. 

Ahmet Önal ne kadar oy aldı? 

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinin Kırıkkale Belediye Başkan Adayı olan Ahmet Önal, 49.681 oy olarak oyların %49,90'ını alarak Kırıkkale Belediyesinin başkanı olmuştur. 

Ekran Görüntüsü 2024 04 01 144145