Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan ve Türkçeye ilgi duyan yabancılar, “Türkçenin Sesi Radyosu”nu dinleyerek Türkiye’yi ve Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı buluyor.

Enstitü, Türkiye’nin eşsiz kültürel ögelerini tanıtma ve Türkçe öğretme misyonu kapsamında internet üzerinden yayın yapmaya başladığı “Türkçenin Sesi Radyosu”ndaki zengin program içerikleriyle çok sayıda kişiye hitap etmeye devam ediyor.

Yunus Emre Enstitüsü’nün “Türkçenin Sesi Radyosu” Türkçe Öğretiyor Ve Türk Kültürünü Tanıtıyor (2)

ALMANYA, ROMANYA VE AVUSTRALYA İLK SIRALARDA

2024 yılında radyonun en çok dinlendiği ülkeler arasında ilk sıralarda Almanya, Romanya, Avustralya, Sırbistan ve Fransa yer aldı. Yoğun ilgiyle takip edilen programlar arasında “Karagöz ve Hacivat ile Atasözlerimiz”, “Bir Kelime Bir Şarkı” ve “Keloğlan ve Aykız ile Faydalı Bilgiler” bulunuyor.

TÜRK KÜLTÜRÜNE DAİR HER ŞEY “TÜRKÇENİN SESİ RADYOSU”NDA

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları ‘900 adımda 900 yıllık tarih’ Tokat’ta düzenlendi Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları ‘900 adımda 900 yıllık tarih’ Tokat’ta düzenlendi

“Türkçenin Sesi Radyosu”, yabancıların Türkiye’ye dair izlenimlerinin yer aldığı “Dünyanın Kapıları”, sağlığı korumaya yönelik önemli bilgilerin bulunduğu “Sağlıcakla”, Türk medeniyetinin sembollerini nakşeden Mimar Sinan’a ilişkin “Deha ve Mimari” ve Türk şiirinin en özel eserlerinin yer aldığı “Şiir Saati” başta olmak üzere 40’a yakın program ile yayın hayatını sürdürüyor.

Yunus Emre Enstitüsü’nün “Türkçenin Sesi Radyosu” Türkçe Öğretiyor Ve Türk Kültürünü Tanıtıyor (1)

Radyoda ayrıca Türkçe öğrenenlere yönelik başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeye özel olarak hazırlanan ve Türk kültürünü tanıtan çok sayıda program yer alıyor. “Türkçenin Sesi Radyosu”, 2024 yılında program içeriklerini güncelleyerek keyifle dinlenecek bir akış hazırladı. Radyo, 9 yıldır olduğu gibi yeni yayın döneminde de yepyeni programları, zengin içerikleri ve seçkin müzikleriyle dinleyicisine daha dinamik bir yayın akışı ile hitap edecek.

“Türkçenin Sesi Radyosu”, “Dünyaya Türkçe Sesleniyoruz” sloganıyla dünyanın dört bir köşesindeki dinleyicisine ulaşmaya devam edecek.

Kaynak: İHA