Yeniden Refah Partisi'nin Merkez Yürütme Kurulu toplantısı ardından Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kılıç, sokak köpeklerinin uyutulmasıyla ilgili tartışmalara değinerek, "Kuduz riski taşıyan ve saldırgan köpeklerle ilgili uyutma dahil yapılması gerekenler bellidir" şeklinde konuştu. 

“GÖZCÜLÜK VE SÖZCÜLÜK YAPANLAR DA SOYKIRIM SUÇLUSUDUR”

Basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği toplantıda Kılıç, İsrail'in Refah'ta yürüttüğü operasyonlara da değindi. Ulslararası Adalet Divanı'nın Refah operasyonunu durdurma kararına rağmen İsrail’in sivilleri bombaladığını belirten Kılıç, "İsrail'in devlet terörüne gözcülük ve sözcülük yapanlar da aynı şekilde soykırım suçlusudur," ifadelerini kullandı.

Kılıç, İsrail'in sivillere yönelik hava saldırılarının ardından tanklarla kara harekatı başlattığı bilgisini de paylaştı ve "Siyonist rejimin hukuk tanımazlığını durdurmak sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın görevidir," dedi.

KUDUZ RİSKİ UYARISI 

Sokak hayvanlarıyla ilgili toplumsal duyarlılığı takdirle takip ettiklerini ifade eden Kılıç, Türkiye'de sokak hayvanlarının popülasyonunun tahmini 4 ile 10 milyon arasında değiştiğini belirtti.

Kılıç, sokaklardaki başıboş hayvanlardan kaynaklı Türkiye'nin kuduz riski taşıyan ülkeler arasında süratle yukarıya doğru yükseldiğini belirterek "Kuduz riski taşıyan ve saldırgan köpeklerle ilgili uyutma dahil yapılması gerekenler bellidir. Yapılması gereken neyse devlet ve belediyeler marifetiyle yapılmalıdır" şeklinde konuştu. 

Zehirli trakonya balığına dikkat! Denk gelirseniz hızla uzaklaşın Zehirli trakonya balığına dikkat! Denk gelirseniz hızla uzaklaşın

İHA

Editör: Tuğba Akkesen