Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), tarafından hizmete sunulan ücretsiz ring seferleri Ulus Tarihi Kent Merkezi’ne ulaşımda kolaylık sağlıyor. Cumhuriyet’in kuruluş noktası olan Ulus Tarihi Kent Merkezi’ni ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, ücretsiz ringler ile rahat ulaşım sağlayabiliyor. 

Yerli Ve Yabancı Turistlerden Ücretsiz Ringlere Yoğun Ilgi (1)

Polatlı Lisesi mezunları ‘pilav gününde’ buluştu Polatlı Lisesi mezunları ‘pilav gününde’ buluştu

ABB tarafından Ulus Tarihi Kent Merkezi’nde yapılan yenileme ve restorasyon çalışmalarıyla kent merkezi turizmin önemli simgelerinden biri haline geldi. Bölgede gezi faaliyetlerinin sorunsuz geçmesini ve vatandaşların ulaşım sıkıntısı çekmemesini amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz ring seferleri ile hizmet vermeye devam ediyor. 

HER YARIM SAATTE BİR ULAŞIM

Ulaşımda hibrit araçlar kullanılıyor ve bu araçlar haftanın her günü saat 10.00-12.00 ve 13.00-18.00 arasında hizmet veriyor. Seferler her yarım saatte bir gerçekleştirilerek, yerli ve yabancı turistleri tarihi kent merkezine ulaştırıyor. Vatandaşlar ücretsiz ringlerle Hacı Bayram Camii, Augustus Tapınağı ve Ankara Kalesi gibi birçok kültürel noktayı ziyaret etme fırsatı buluyor. 

Yerli Ve Yabancı Turistlerden Ücretsiz Ringlere Yoğun Ilgi (3)

TURİSTLERDEN YOĞUN İLGİ 

Ulus Metro İstasyonu karşısında yer alan Tarihi Kent Merkezi Gezi Durağı’ndan başlayan ring seferleri, sırasıyla Anafartalar ve Hükümet Caddesi kesişimi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi, Samanpazarı PTT, Etnografya Müzesi-Resim ve Heykel Müzesi ile Melike Hatun Camii üzerinde devam ediyor. Ücretsiz ringler yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun rağbet görüyor.  

YAYALAŞTIRMA PROJESİ HAYATA GEÇECEK 

Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, konuya dair yaptığı açıklamada Ankara Kalesi çevresi ve Ulus Tarihi Kent Merkezi etrafından yayalaştırma projesini hayata geçirmeyi hedeflediklerini dile getirerek, ücretsiz ring seferlerinin de yayalaştırma projesi kapsamında olduğunu açıkladı. 

TURİZİM POTANSİYELİ ARTACAK

Ulus’u kültür turizminde hak ettiği yere getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Ödemiş, bu çalışmalar doğrultusunda Ulus’ta turizm potansiyelinin de artacağını belirtti. 

İHA