Soğan işçiliğindeki maliyetlerin artması nedeniyle taban fiyatın yükseldiğine dikkat çekilirken, Polatlı'da soğan piyasasının ne kadar olacağı hem çiftçiler hem de vatandaşlar arasında merak konusu haline geldi. Üreticiler, fiyatların düşme ihtimaline rağmen 10 TL'nin altına düşmeyeceği konusunda fikir birliği içindeler.

Ağustos ayında hasadı yapılacak olan erkenci soğanın en az 17 TL'den satılacağı bilgisi paylaşılırken, Eylül ayı hasadında tarlada soğanın 13 TL'den piyasaya sürüleceği ve bu fiyatların artan maliyetler göz önüne alınarak belirlendiği ifade edildi.

Marketlerde 20 TL'yi bulan soğan fiyatlarına karşılık, tarlada ise 13 TL'den satılan soğanlar, kuru soğan fiyatlarının 2024 yılı boyunca değişiklik gösterdiği ancak bugünlerde halk pazarlarında 8,50 TL ile 10,00 TL arasında değiştiği belirtildi.

Polatlı'da Soğan Fiyatlarını Kooperatif Belirleyecek! İşte Kuru Soğan Fiyatları (1)

Mor soğan fiyatlarının daha yüksek olduğu ve sebze-meyve pazarlarında 23,00 TL ile 27,00 TL arasında satıldığı bilgisi verildi. Polatlı'da en düşük kuru soğan fiyatının 10 TL, en yüksek kuru soğan fiyatının ise 20 TL olduğu gözlemlendi.

2024 soğan tarla fiyatlarının 4,50 TL ile 8,00 TL arasında değiştiği ve bu rakamların 1 kg soğan fiyatı olarak ifade edildiği, bölgesel olarak farklı alım satım fiyatlarının geçerli olduğu kaydedildi.

22. SERÇEV Çocuk ve Gençlik Şenliği coşkuyla kutlandı 22. SERÇEV Çocuk ve Gençlik Şenliği coşkuyla kutlandı

Toptan soğan fiyatlarının bu yıl tutarsız olduğu ve önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı belirtilirken, soğan fiyatlarının genel durumu hakkında çiftçiler ve tüccarlar tarafından beklenti ve değerlendirmelerin sürdüğü vurgulandı.