Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği'ne damga vuran unutulmaz bestekar Avni Anıl'ı anmak için özel bir konser düzenledi.

120'yi aşkın bestesi ve çalışmalarıyla tanınan Anıl'ın eserleri, Cumhuriyet Akademisi Nejat Uygur Tiyatro ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen bu anlamlı etkinlikte seslendirildi.

Yenimek Konser 2

Mamak Belediyesi'nden Bayrama Özel Temizlik Seferberliği Mamak Belediyesi'nden Bayrama Özel Temizlik Seferberliği

ESER SEÇİMLERİ ÇOK BEĞENİLDİ

Sanatseverlerin coşkuyla eşlik ettiği anma konserinde, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar da YENİMEK kursiyerlerinin heyecanına ortak oldu. Koro şefliğini Derya Bozkurt Uğurlu’nun yaptığı konser, büyük bir ilgiyle izlendi.

Konserde, Avni Anıl’ın hicaz, hüzzam ve nihavend makamlarına ait unutulmaz eserleri seslendirildi. "Ah bu şarkıların gözü kör olsun", "Biraz kül, biraz duman", "Öyle dudak büküp hor gözle bakma", "Bir peri masalı kulaklarına", "Mihrabım diyerek sana yüz vurdum" ve "Rüya gibi uçan yıllar" gibi gönüllerde taht kuran eserler, sanatseverlerin yoğun alkışları eşliğinde yankılandı.

Yenimek Konser 3

"BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUM"

YENİMEK Türk Sanat Müziği Korosu’nun başarılı performansı, izleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Konserin ardından koro üyelerine çiçek takdim eden Başkan Yaşar, 2009 yılından bu yana Yenimahalle’de sanatın gelişmesi için çaba sarf ettiklerini belirterek şunları söyledi:

“Ülkemizin gelişimine katkı sunmak ve birlik beraberliğini korumak için bizi biz yapan kültürümüze ve sanatımıza sahip çıkmalıyız. Bu amaçla hizmete açtığımız YENİMEK kurslarımız birçok insanın hayatına renk kattı. Yenimahalleliler bu kurslarda öğrendikleri ile kendini geliştiriyor ve boş zamanlarını öğrenerek, üreterek geçiriyor. YENİMEK merkezlerinde eğitim alan kursiyerlerimizin düzenlediği böylesine anlamlı bir konserde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.”

Muhabir: ÖYKÜ KARABACAK