Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 2013 tarihinde kabul edilen Dünya Toprak Günü her yıl 5 Aralık tarihinde kutlanmaktadır. Bu anlamlı günde Yenimahalle Belediyesi Turgut Özal Mahallesi’nde ilkokullar ve anaokullarının düzenlediği fidan dikim projesine ev sahipliği yaptı.

Ankara'da Hafta Sonu Kaçamakları: Şehrin Gürültüsünden Uzak Bir Soluk Ankara'da Hafta Sonu Kaçamakları: Şehrin Gürültüsünden Uzak Bir Soluk

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, fidan dikme etkinliğinde öğrencileri yalnız bırakmadı. Etkinliğe, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan eTwinning projesi kapsamında “Cumhuriyet Benim Ben Cumhuriyetim” başlığı altında Aselsan İlkokulu, Necmi Şahin İlkokulu, İstiklal İlkokulu, Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın Anaokulu ve Şehit Osman Eray Karademir Anaokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Başkan Yaşar, 5 Aralık Dünya Toprak Günü kapsamında gerçekleşen etkinlikte ağaç sevgisini gençlere aşılanması gerektiğine dikkati çekerek, “Yenimahalle’de yeşile ve doğaya büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda yıl boyunca ilçemizin farklı noktalarında binlerce fidanı toprakla buluşturuyor, ilçemizde yeşil alan sayısını her geçen gün daha fazla artırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle ağaç sevgisini ve doğaya sahip çıkmanın önemini çocuklarımıza aktarmak ve çevre bilincinin çocuklarımızda oluşması için bu etkinliklere büyük önem veriyoruz ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın yolu ilk önce bu bilinci çocuklarımıza aşılamaktan geçiyor.” şeklinde konuştu.

Etkinlikte 150’den fazla çam fidanı toprakla buluştu. Başkan Yaşar öğrencilerle ve Yenimahalle sakinleriyle birlikte fidan dikti ve fotoğraf çekildi.