Adana’da halk sağlığını tehdit eden bir olay sosyal medyaya yansıdı. Kasaplar Çarşısı’nda bir işçi, yarı çıplak bir şekilde sakatat türü olan sana ayağı temizlediği görüntüleri, sosyal medyada paylaşıldı.

Bu görüntülerin yayılmasının ardından İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Seyhan Belediyesi zabıta ekipleri işletmeyi mühürleyip faaliyetten men etti. Ayrıca 300 kilogram sakatata da imha edilmek üzere el konuldu.

İŞLETME DENETİMLERİNE DEVAM EDİLECEK

Adana Valiliği konuyla ilgili açıklamada bulundu. Söz konusu işletmenin mühürlendiğini duyuran açıklama, şu ifadelere yer verdi:

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan PKK/KCK Terör Örgütüyle Bağlantılı 62 Kişi ve 20 Kuruluşa Malvarlığı Dondurma Kararı Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan PKK/KCK Terör Örgütüyle Bağlantılı 62 Kişi ve 20 Kuruluşa Malvarlığı Dondurma Kararı

“Söz konusu işletmeye ilgili kurumlarımızca denetim gerçekleştirilmiş olup 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari yaptırım uygulanmıştır. İşletmede halihazırda bulunan 300 kilogram sakatat ürününe imha edilmek üzere el konulmuş ve zabıta ekipleriyle birlikte ürünlerin imha işlemi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca işletme, mühürlenerek faaliyetten men edilmiştir. Aynı çarşı içerisinde bu kapsamda faaliyet gösteren diğer gıda işletmelerinin denetimine devam edilmektedir. Mevzuat hükümlerine uymayarak vatandaşlarımızın sağlığıyla oynayan hiçbir işletmenin faaliyetine müsaade edilmeyecektir.”

İHA