Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanı Muhsin Şentürk, Yargıtay Birinci Başkanlığı için yapılan seçimlerde adaylıktan çekildiğini duyurdu. 13 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan seçimlerin 36. turu öncesinde Şentürk, adaylıktan çekilme kararı aldığını açıkladı. Bu gelişmenin ardından, Şentürk'ün mevcut Yargıtay Başkanı ve adayı Mehmet Akarca'yı destekleyeceği belirtildi.

Muhsin Şentürk

Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinenin ardından önemli açıklamalar Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinenin ardından önemli açıklamalar

MUHSİN ŞENTÜRK ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ 

Yargıtay Başkanlığı görevine 24 Mart 2020 tarihinde seçilen Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresi tamamlanmış durumda. Bu çerçevede, Yargıtay üyeleri yeni başkanlarını seçmek için 25 Mart Pazartesi günü sandık başına gitti. Ancak, seçim sürecinde hiçbir aday ilk 35 turda, yani 348 Yargıtay üyesinin salt çoğunluğu olan en az 175 oyu almayı başaramadı.

Yargıtay Başkanlığı seçiminin 36. turu ise 13 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Seçimlerin 36.turunda Mehmet Akarca ile Ömer Kerkez, Başkanlık yarışında mücadele edecek.