Adalet Bakanlığı tarafından alınan karar ile birlikte Yargıda Hakim ve Savcı Yardımcısı alımı ile ilgili sınav ilanını Adalet Bakanı Yılmaz Tunç duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile yargıda hakim ve savcı yardımcılığı dönemini başlatarak adalet teşkilatını güçlendirdiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yıl bitmeden yapılacak sınavla bin tane hakim ve savcı yardımcısının Adalet Bakanlığı bünyesine alınacağı duyurulmuştu.

Birçok kişi hakim ve savcı yardımcısı alımı ile ilgili sınav ilanını heyecanla beklemekteydi. Sevindirici haberi Adalet Bakanı Yılmaz Tunç verdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada, 800'ü adli yargı hakim ve savcı yardımcısı, 100'ü avukatlık mesleğinden adli yargı hakim ve savcı yardımcısı ve 100'ü idari yargı hakim yardımcısı olmak üzere 1000 hakim ve savcı yardımcısı alımıyla ilgili sınav ilanını yayınladıklarını duyurdu.

Mehmetçik 2 yıl daha Libya'da! Mehmetçik 2 yıl daha Libya'da!

SINAV TARİHİNİ AÇIKLADI

ÖSYM tarafından 23-24 Aralık'ta yapılacak sınava girecek tüm adaylara, başarılar dileyen Tunç, “Sınavı kazananlar, hakim ve savcılık mesleğine kabulleri öncesinde 2 yıl süren adaylık yerine 3 yıl hakim ve savcı yardımcısı olarak (1 yılı Adalet Akademisinde eğitim ve ara sınavlar, 2 yılı tecrübeli hakim ve savcılarımızın yanında notlar alarak usta çırak ilişkisi içinde) çalışacaklar ve kürsüye daha donanımlı ve güçlü şekilde çıkacaklar” şeklinde bilgi verdi.

BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ

Sınav ilanına ilişkin bakanlığın internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre adaylar başvurularını 8-16 Kasım'da yapabilecek.