Balıkesir'in en küçük ilçesi belli oldu! İşte Balıkesir'in en küçük ilçesi Balıkesir'in en küçük ilçesi belli oldu! İşte Balıkesir'in en küçük ilçesi

Dünyanın en popüler uygulamalarından Whatsapp ta dünya genelinde erişim sorunu yaşanıyor.

"WhatsApp çöktü mü?" sorusunun cevabı internet üzerinde araştırılıyor.

Peki Whatsapp neden yüklenmiyor? 3 Mart 2024 Whatsapp'ta mesajlar neden gitmiyor? İşte detaylar...

WHATSAPP ÇÖKTÜ MÜ?

An itibarıyla iPhone ve Android telefon kullanıcıları, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden iletişim kuramıyor. WhatsApp'ın sahibi olan Meta'dan ise konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Sosyal medya platformlarında kullanıcılar, WhatsApp üzerinde yaşanan erişim sorunlarına dair şikayetlerini dile getirirken, bazı kullanıcılar da Instagram'a erişim sağlayamadıklarını ifade etti.

Yaşanan bu erişim sorunlarının sebebi ve ne kadar süreceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmamakla birlikte, milyonlarca kullanıcıyı etkileyen bu durumun Meta tarafından çözülmesi bekleniyor.

WHATSAPP NEDEN YÜKLENMİYOR?

WhatsApa'ta yaşanan sorunun ardından yetkililerden ilk açıklama geldi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı ve BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından "Whatsapp servislerinde global bir hizmet kesintisi olduğu Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezimiz tarafından raporlanmıştır. Ekiplerimiz süreci takip etmektedir. Vatandaşlarımız yerli ve milli uygulamalarımız ile kesintisiz iletişime devam edebilirler” ifadelerini kullandı.