WhatsApp'ın yakında e-posta aracılığıyla hesabınıza giriş yapabilme özelliği sunması bekleniyor.

WhatsApp'ın en son beta sürümü, e-posta hesabınızı WhatsApp hesabınıza bağlama yeteneğini içeriyor. Özelliği ilk olarak WABetaInfo tarafından keşfedildi ve uygulamada sadece e-posta adresinizi girmeniz ve ardından gelen kutunuza gönderilen doğrulama bağlantısını tıklayarak e-posta adresinizi onaylamanız gerekiyor. Bir kez ekledikten sonra, giriş sırasında 6 haneli doğrulama kodunu almak için özellikle uygulama üzerinden e-posta adresinizi kullanabileceksiniz.

FC 24 Kariyer Modunda Oyuncular Nasıl Daha Hızlı Gelişir? FC 24 Kariyer Modunda Oyuncular Nasıl Daha Hızlı Gelişir?

Whatsapp Hesabına Giriş İçin Yeni Özellik Yolda

E-posta adresinizi eklemek için Hesap Ayarları menüsüne gidin, burada yeni bir "E-posta Adresi" seçeneği bulacaksınız.

Telefon numarası hala bir WhatsApp hesabı oluşturmak için gereklidir; ancak bu özellik, SMS mesajı almakta zorluk yaşayabileceğiniz durumlarda kullanışlı olabilir. Örneğin, genellikle yurtdışına seyahat ettiğimde WhatsApp kullanıyorum, ancak telefonumun hücresel bağlantısını kapalı tutuyorum. Yeni e-posta özelliği sayesinde, hücresel ağa bağlanmadan Wi-Fi üzerinden hesabıma giriş yapabileceğim.

E-posta özelliği şu anda WhatsApp'ın iOS ve Android için mevcut beta sürümünde bulunuyor, yani beta kullanıcıları için deneyim iyi giderse, özelliğin yakın zamanda uygulamanın geleneksel sürümüne gelmesi bekleniyor.