Et ve Süt Kurumu'ndan et fiyatlarına zam! İşte yeni fiyatlar... Et ve Süt Kurumu'ndan et fiyatlarına zam! İşte yeni fiyatlar...

Mart ayı enflasyon rakamlarının açıklanması sonrasında emekli maaşlarına ve asgari ücrete yapılması beklenen zam gündeme geldi.

Uzmanı Açıkladı! Zam Emekliye Gelip Asgari Ücrete Gelmezse En Acılı Yol Olacak

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, Youtube programında konuyla ilgili öngörülerini paylaşarak, değerlendirmelerini aktardı. Erdursun,  “TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranlarında emeklilere zam yapıp asgari ücrete artış yapmazlarsa, şu ana kadar yaşadıklarınızı unutun, 2024 yılı en acılı yol olur ekonomi açısından bu kesim” ifadelerini kullandı.

Emekli Promosyon Ödeme (2)

“TÜRKİYE’NİN GERÇEKLERİYLE HAREKET ETMEMİZ LAZIM”

Emekli maaşlarına zam için Temmuz’un işaret edildiğini vurgulayan Erdursun, “Bazı ekonomistler diyor ki TÜİK ne oranda enflasyon açıklarsa bu oranı geçmemek kaydıyla emeklilere artış yapılsın. Asgari ücrete artış yapılmasın, aksi halde fiyat istikrarını sağlayamayız, enflasyonla mücadele edemeyiz. Olması gereken fiyat istikrarı, enflasyonla mücadele ama Türkiye’nin gerçekleriyle hareket etmemiz lazım” dedi.

Emekliler Müjde! Bayram Ikramiyeleri Ödenmeye Başlandı 2

"EMEKLİLERİN SESİNİ DUYDULAR"

“TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranlarında emeklilere zam yapıp asgari ücrete artış yapmazlarsa, şu ana kadar yaşadıklarınızı unutun” diyen Uzman Erdursun, “2024 yılı en acılı yol olur ekonomi açısından bu kesim için. Bu nedenle seçimden sonra hükümet, muhalefet, sabit ücretlilerin, emeklilerin sesini duydular diye umut ediyorum. Bu kesimin oylarıyla bir anda CHP birinci parti oldu, AK Parti ikinci parti durumuna düştü” ifadelerini kullandı.