Enerji sektörünün en sıra dışı işini yapan şirketin başındaki isim Zeynep Harezi hakkında araştırmalar yapılıyor. 

Zeynep Harezi'nin kariyeri ve hayatı mercek altında tutuluyor. 

Peki Zeynep Harezi kimdir? Karpowership’in ticari sorumlusu Zeynep Harezi kaç yaşında nereli? İşte detaylar...

Özgür Özel'in yerine geçen Dora Mimaroğlu kimdir kaç yaşında? Dora Mimaroğlu hangi okulda? Özgür Özel'in yerine geçen Dora Mimaroğlu kimdir kaç yaşında? Dora Mimaroğlu hangi okulda?

KARPOWERSHIP TİCARİ SORUMLUSU ZEYNEP HAREZİ KİMDİR?

Karadeniz Holding'in ticari operasyonlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Zeynep Harezi, iş dünyasında önemli bir figür olarak dikkat çekiyor. 12 yıldır aktif olarak iş hayatının içinde yer alan Harezi, ailesiyle birlikte yönettiği Karadeniz Holding'in köklü geçmişinin bir parçası olarak öne çıkıyor.

Holdingin kökeni, 1948 yılında dedesi Rauf Karadeniz tarafından atılan temellerle başlıyor. Rauf Karadeniz, gemi inşaat sektörüne destek vermek amacıyla ağır sanayi alanında iş hayatına adım atıyor ve daha sonrasında kaynak makineleri işine de giriş yapıyor.

Zeynep Harezi Kimdir

1996 yılında enerji piyasasının özelleştirilmesiyle birlikte enerji sektörüne yönelen Karadeniz Holding, Türkiye'deki ilk özel üretim, toptan elektrik lisansı, sınır ötesi lisansı alan şirketler arasına giriyor. Daha sonra doğal gaz, güneş ve jeotermal kaynaklı santraller de holdingin portföyüne ekleniyor.

Zeynep Harezi, holdingdeki pozisyonunda büyük dayısı Osman Karadeniz ile birlikte önemli bir rol üstleniyor. Ailesinin işine duyduğu bağlılık ve kararlılığıyla tanınan Harezi, iş dünyasında adından sıkça söz ettiriyor.

ZEYNEP HAREZİ KAÇ YAŞINDA NERELİ?

İş dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Zeynep Harezi, Türkiye'nin tanınmış iş kadınları arasında yer alıyor.

İstanbul'da 1975 yılında doğan Harezi, 2024 yılı itibarıyla 49 yaşında bulunuyor.

Harezi, eğitimine İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde başladı ve ardından uluslararası alanda işletme eğitimi aldı. Kariyerine uluslararası bir şirkette pazarlama departmanında başlayan Harezi, kısa sürede yöneticilik pozisyonuna yükseldi.