Atanamayan Eski Uzman Çavuşlar Atama Bekliyor! Atanamayan Eski Uzman Çavuşlar Atama Bekliyor!

Yükseköğretim Öğrencilerine Yönelik Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Tebliğ'e göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı, öğrencilere cep telefonu satış bedelinin yüzde 44,44'ünü ve bilgisayar cihazının yüzde 16,66'sını destek olarak sağlayacak. Bu destekten, açıköğretim programları hariç diğer üniversite öğrencileri faydalanabilecek.

Üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz desteğindeki detaylar belli oldu! Başvuru nasıl yapılıyor (2)

BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

Başvurular, öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bilişim sistemi üzerinden yapması gerekecek. Bu hizmetten bir defaya mahsus yararlanılabilecek.

Başvuru şartları arasında, satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak ve teknolojik cihazın vergiler dahil nihai satış bedelinin 9 bin 500 liradan az olması bulunmaktadır.

Ayrıca, cihaz faturasının öğrencinin TC kimlik numarasını içermesi, banka İBAN numarası ile telefon hattının öğrenciye ait olması gibi kriterler de mevcut.

İnternet desteği ise bir hatla sınırlı olacak, iki ay boyunca ücretsiz ve aylık 10 GB olarak yılda toplamda 120 GB olarak verilecek.

Kullanılmayan internet desteği bir sonraki aya devredilemeyecek ve öğrenciye ait numaranın başka bir mobil şebeke işletmecisine taşınması durumunda destek sonlandırılacaktır.