Japonya’ya ABD uçağı düştü! 8 asker olduğu söyleniyor Japonya’ya ABD uçağı düştü! 8 asker olduğu söyleniyor

16 Kasım'da, Starbucks Corp.'ta sendikaya üye baristalar, tarihlerinin en büyük grevini hayata geçirme planları yapıyor.

Starbucks çalışanları tarihi greve hazırlanıyor

"Müzakereyi Reddediyor"

Çalışanlar, dev şirketi, Starbucks noktalarında örgütlenme kararı alan mesai arkadaşlarıyla adil müzakere yapmayı reddetmekle suçluyor. Bloomberg HT'nin haberine göre, Starbucks Workers United sendikasına göre, perşembe günü bir günlük iş bırakma eylemi yapacak binlerce çalışan, yüzlerce işyerinde... Grev, Starbucks'ın popüler bir promosyon etkinliği olan Kırmızı Bardak Günü'nde tatil temalı yeniden kullanılabilir bardaklar dağıttığı zamana denk geliyor. Sendika, Starbucks'ın bu tür promosyonlar sırasında özellikle zorlu personel ve zamanlama konularında iyi niyetle müzakere etmeyi yasadışı bir şekilde reddettiğini ifade ediyor.

Starbucks ise gönderdiği bir e-postada adil bir şekilde müzakere etmeyi reddeden tarafın sendika olduğunu belirtti. İki taraf arasında birçok mağazada, toplantıların temel kuralları konusunda anlaşmazlık yaşanıyor, bu da çalışanların video konferans yoluyla katılıp katılamayacaklarını da kapsayan bir takım konuları içinde barındırıyor