Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin tarihsel olarak önemli noktalarından biri olan Ulus Tarihi Kent Merkezi’nin geliştirilmesi için yapacak olduğu çalışmalar ihale sonrasında hız kazandı.

Ulus Tarihi Kent Merkezi için Sit Alanları Koruma Amaçlı İmar Planı çalışmaları için, paydaşların temsilcilerin bulunduğu Paydaş Danışma Kurulu Toplantılarının ilki, Ankara Kent Konseyi Kabul Salonu’nda yapıldı.

Hem fiziki hem de belgelendirme çalışmalarının ele alındığı toplantıda, bu kapsamda 2022 yılında 3 farklı önemli toplantının gerçekleştirildiği belirtildi.

Ulus Tarihi Kent Merkezi için Sit Alanları Koruma Amaçlı İmar Planı çalışmaları için, Ankara Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, kamu kuruş temsilcileri, üniversiteler ve meslek odaları ile yapılan toplantıların sonrasındaki çıktılar görüşüldü.

BELGELEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Toplantı sonucunda yapılan açıklamada, Danışma Kurulu ile birlikte sürecin yönetilmesi kararı alındığı vurgulanarak, şu ifadeler yer aldı:

“İçselleştirildiğimiz samimi herkesin içerisinde bulunacağı bir katılımcı anlayışla planlama sürecini yönetelim. Şüphesiz sonuçta mutlaka tartışma ortamı olacaktır ama bu tartışma ortamının en az olabileceği, herkesin üzerinde mutabık kalacağı bir planı elde edelim diye yola çıktık. İhale neticesinde onlar da çalışmalarına başladılar. Çalışmalarımız henüz daha araştırma aşamasında. Fotoğraflama, belgeleme çalışmaları devam ediyor.”

Önce eğitim sonra sınav! Kick boks antrenörleri kademe atladı Önce eğitim sonra sınav! Kick boks antrenörleri kademe atladı

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN