Türkiye İstatistik Kurumu, Türkiye'de kayıtlı olan Motorlu Kara Taşıtları sayısını paylaştı. TÜİK'in paylaştığı istatistiklerde Türkiye genelinde toplam 2 milyon 220 bin 866 adet traktör bulunuyor.

Türkiye'de traktör, tarım sektörünün önemli araçlarından biridir. Türkiye'de traktörlerin il bazındaki dağılımı dikkat çekerken son sıradaki iller şaşırtmadı.

Kredi Faizleri Yükseliyor! Polatlı’da Traktör Alımı Düşüyor 1

Türkiye'de en çok traktör bulunduran illerin başında 107 bin 109 adetle Manisa birinci sırada yer alırken 102 bin 602 adetle Konya takip ediyor. Listede 3. sırada 82 bin 538 adet ile İzmir yer alırken sırasıyla  77 bin 70 adet Bursa, 70 bin  947 adet Balıkesir ve listede 6. sırada yer olan Ankara'da ise 70 bin 387 traktör  bulunuyor.

Traktör muayene tarihlerini duyurdu

Ankara'da toplam 70 bin 387 adet traktör olması tarım sektörünün Ankara'da gelişmekte olduğunu gösteriyor.

Türkiye'de traktör sayılarının en az olduğu illerin başında 248 ile Rize yer alırken onu 715 adet ile Trabzon takip ediyor. Hakkari 1142 adet traktör ile en az bulunan traktör ile 3. sırada yer alıyor.

TBB Başkanı İmamoğlu, sokak hayvanları yasası hakkında uyarılarda bulundu TBB Başkanı İmamoğlu, sokak hayvanları yasası hakkında uyarılarda bulundu

Bu veriler, tarım faaliyetlerinin bölgelere göre farklılık gösterdiğini ve traktör kullanımının da bu farklılıklara paralel olarak değiştiğini gözler önüne seriyor.

Muhabir: ÖMER YILDIZCI