Güdül Belediyesi, Birleşmiş Milletler Tarım Örgütü ve Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) ile ortak düzenlenen projede FAO tarafından yapılan araştırmaların sonunda Boyalı mahallesi Türkiye'nin ilk dijital köyü olarak seçildi.

Türkiye'nin Ilk Dijital Köyü O Ilçe Seçildi (2)

GÜDÜL'DE DİJİTAL KÖY ÇALIŞAYI HEYECANI

Düzenlenen etkinliğe Güdül Belediye Başkanı Mehmet Doğanay, Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcileri, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü temsilcileri, Dijital Tarım Uzmanı Valentina Jug, Belediye Başkan Yardımcımız Münir Atalay, İlçe Tarım ve Orman Müdürü, Güdül Ziraat Odası Başkanı, Boyalı mahalle muhtarı, Kadın Kooperatifi üyeleri ve çok sayısıda Güdüllü vatandaş katılım sağladı.

Türkiye'nin Ilk Dijital Köyü O Ilçe Seçildi (1)

Tarım ve Orman Bakanlığı, FAO ve Dijital Tarım Uzmanı Valentina Jug'un da katıldığı çalıştayda, Boyalı Mahallesi'nin dijital dönüşüm süreci ve geleceği masaya yatırıldı.

Türkiye'nin Ilk Dijital Köyü O Ilçe Seçildi

Güdül'ün Boyalı mahallesinde gerçekleşen 'Dijital Köyler Girişimi Çalıştayı'nda dijital tarım ve hayvancılık konusunda vatandaşlara yapmaları gerekenleri ve atılacak önemli adımlar hakkında bilgi verildi.

Türkiye'nin Ilk Dijital Köyü O Ilçe Seçildi (3)

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak öğrencilerin karne sevincine ortak oldu Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak öğrencilerin karne sevincine ortak oldu

Türkiye'nin ilk dijital köyü olarak seçilen boyalı mahallesi vatandaşları çalıştaya ev sahibi yaptıkları için mutlu olduklarını dile getirdi. Dijital Kyöler Girişimi Çalıştayı'nda Boyalı Mahallesi'nin dijital dönüşüm süreci ve geleceği masaya yatırıldı.

Türkiye'nin Ilk Dijital Köyü O Ilçe Seçildi (4)

Çalıştayda, dijital tarım ve hayvancılık uygulamalarıyla ilgili bilgi alışverişi yapılırken, Boyalı'nın bu alandaki potansiyelini daha da geliştirmek için neler yapılabileceği konusunda fikirler paylaşıldı.

Güdül Belediyesi'nden yapılan açıklamada, çalıştayın Boyalı Mahallesi'nin dijitalleşme yolculuğunda önemli bir adım olduğu vurgulanırken, emeği geçen herkese teşekkür edildi.

HABER: ÖMER YILDIZCI

Editör: ÖMER YILDIZCI