Türkiye Bayan Kahkahası’nı kaybetti! Geride o güzel şarkılarını bıraktı (1)‘Ağlama Değmez Hayat’, ‘Benim Adım Çalıkuşu’ şarkıları ile tanınan, birçok eseri yorumlayan sanatçı Güzide Kasacı 94 yaşında vefat etti. Bir süredir hastanede tedavi gören Kasacı’nın vefat haberini kızı Canan Alhas verdi.

Alhas yaptığı açıklamada, annesinin tedavi görmek üzere 27 Kasım'da kaldırıldığı hastanede bu sabah hayatını kaybettiğini söyledi.

Pankreas kanserine yakalanmıştı: Tanyeli son durumunu açıkladı Pankreas kanserine yakalanmıştı: Tanyeli son durumunu açıkladı

GÜZİDE KASACI KİMDİR?

‘Bayan Kahkaha’ lakabıyla anılan Güzide Kasacı 1929 yılında İstanbul'da doğdu. Fatih Kız Ortaokulundan mezun olan Kasacı, 1951'de kayıt olduğu İstanbul Beledi­yesi Konservatuvarını 3 senede tamamlayarak me­zun oldu.

Sesiyle büyük beğeni kazanan sanatçı, 1960'tan itibaren solo albümlere imza attı.

Türkiye Bayan Kahkahası’nı kaybetti! Geride o güzel şarkılarını bıraktı (2)

GÜZİDE KASACI ESERLERİ

Güzide Kasacı'nın seslendirdiği eserler şu şekilde:

"Seni Andım Yine", "Suçlusun Bunda Sen de", "Unutmak İstesem O Hatırayı", "Ah Şu Gönlümüz", "Bir Şeyler Var Aramızda", "Unut Sevme Beni", "Albümdeki Resimler", "Aman Adanalı", "Hüsnüne Güvenme", "Leyla Acep Neden Ses Vermiyor Feryadıma", "Merhaba Dostlar", "Canın İsterse", "Huysuzsun", "Yalan Yalan Değil", "Petek Petek Varken Balın", "Sevda Öyle Müşkül ki", "Kalmadı Bende Ne Arzu Ne Gönül", "Ah Dedim Vah Dedim", "Benim Yarim Yaramazdır Yaramaz", "Hangi Bağın Bağbanısan Gülüsen", "Sen Böyle İstedin", "Her Günüm Mazide Kalmış", "Ayrılsak da Beraberiz", "Dün Gece Ye's ile Kendimden Geçtim", "Hicranla Harap Oldu", "Çiçekten Çiçeğe".