Turkcell tarafından İstanbul'daki merkez çalışanlarına gönderdiği mesajda seçim gecesi "teknik altyapı çalışmaları" nedeniyle plaza ve ofislere giriş yapılamayacağını bildirmesi sosyal medyada gündem oldu.

Turkcell İstanbul'daki merkez çalışanlarına gönderilen mesaj sonrasında gelen tepkiler üzerine açıklamada bulunan Turkcell CEO'su Murat Erkan, “Plazada internet mi olur? Plazaya insan girmemesiyle internet ya telefon iletişimi kesilir mi? Plazayı kapatmasak da internet kesilip, yavaşlatılabilir. 2 gün boyunca alt yapı ile ilgili teknik ekibimiz ofiste çalışacak” ifadelerini kullandı.

Görenler inanamadı! Yıllardır kurak olan dere taştı Görenler inanamadı! Yıllardır kurak olan dere taştı

“Süreci çok hassas yönetiyoruz”

Erkan, açıklamasının devamında, "VPN bağlantısı bizim kendi dahili şebekemize bizim ekiplerimizin bağlanması demek. Teknik çalışma yapılırken dışardan arkadaşlarımızın VPN'ye erişememesi gerekiyor. Türkiye'de interneti sadece Turkcell sağlamıyor. Türkiye'nin Turkcelli olarak daha önceki seçimlerde de aynı uygulamaları yaptık. Süreci çok hassas yönetiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Biz bu seçimin tarafı değiliz”

“Allah korusun bu internet. Ama bizim işimiz erişimin kopmaması. Çok iddialı bir cümle ama Turkcell interneti çökmez” diyen Erkan, şunları söyledi:

“Teknoloji işinde mutlaka aksilikler olur biz onlar olmasın diye bu çalışmaları yapıyoruz. Daha önceki seçimde de bu çalışmayı yaptık. Turkcell ile ilgili bir sorun oldu mu? Olmadı. Biz bu seçimin tarafı değiliz. Birçok kuruma partilere, kamu kuruluşlarına hizmet veriyoruz.”