Avrupa’da Türk öğrenciler, ailelerinin ve öğretmenlerinin göğsünü kabarttı. Erasmus Plus projesi çerçevesinde düzenlenen logo yarışmasını, Mehmet Özcan Torunoğlu Ortaokulu öğrencileri kazandı. Yunanistan, Polonya ve Portekiz’in bulunduğu logo yarışmasında, öğrenciler, Avrupa’dan dördüncü kez birincilik ödülü kazanmış oldu. Ekoloji şuurunu mümkün olduğunca geniş kitlelere yaymayı hedefleyen öğrenciler ve öğretmenler, su kıtlığı, iklim değişikliği, ormansızlaşma gibi çevresel değişikliklerden insanoğlunun sorumlu olduğunu yarışmada başarıyla gösterdi. Söz konusu sorunların ilacının yine insanlarda olduğunu vurgulayan öğrenci ve öğretmenler, gerçekleştirdikleri projeyle başarının altına imza attılar.

FIRSAT VERİLDİĞİNDE BUNU EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE KANITLIYORLAR
Yarışmaya katılmaya karar verdikten sonra öğrencilerden son derece çarpıcı tasarım önerileri geldiğini anlatan Mehmet Özcan Torunoğlu Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Demet Uçak, “Yeter ki çocuklarımıza şans verelim. Potansiyelleri ve motivasyonları çok yüksek. Çocuklarımız zeki, yetenekli ve çalışkan. Fırsat verildiğinde bunu en güçlü şekilde kanıtlıyorlar” dedi.

Türk Öğrenciler, Avrupa’da logo şampiyonu oldu (2)

HEM YÜREKLERİNİ HEM EMEKLERİNİ ORTAYA KOYUYORLAR VE SONUÇ ÇOK GÜZEL OLUYOR
Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Tülay Önder ise kazandıkları dördüncü birincilikten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Çocuklarımızın, dünyaya dair, yaşama dair vermek istedikleri mesajları vardı. Biz sadece onlara alan açtık. Hem yüreklerini hem emeklerini ortaya koyuyorlar ve sonuç çok güzel oluyor” ifadelerine yer verdi.

BİRİNCİLİĞİN MUTLULUĞU TARİFSİZ
Logo temasını arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte belirledikten sonra dijital çizimleri yapan okulun 8’inci sınıf öğrencisi Cemre Karayiğit ise “Okulumuza ve ülkemize kazandırdığımız birinciliğin mutluluğu tarifsiz. İnanıyorum ki bizden sonra gelenler de bu başarıları devam ettirecekler” kaydetti.

Ankaragücü 1 puana razı oldu Ankaragücü 1 puana razı oldu

İHA