Duyanların ağzı açık kaldı! Kendinden 49 yaş küçük biriyle evlendi Duyanların ağzı açık kaldı! Kendinden 49 yaş küçük biriyle evlendi

El Salvador Futbol Ligi Play-Off Çeyrek Final ikinci maçında Alianza ile FAS karşı karşıya geldi. Sahte biletle maça giren binlerce taraftar, tribünlerde izdiham yaşanmasına sebebiyet verdi.

tribunlerde-izdiham-yasandi-cok-sayida-taraftar-hayatini-kaybetti (2)

İlk maç FAS'ın sahasında 1-0'lık galibiyetiyle sona erdi. Alianza'nın ev sahipliğinde, Cuscatlan Stadyumu'nda oynanan rövanş maçında sahte biletlerle maça giren binlerce taraftarın sebebiyet verdiği facia neticesinde 12 taraftar hayatını kaybetti.

tribunlerde-izdiham-yasandi-cok-sayida-taraftar-hayatini-kaybetti (3)

Soruşturma başlatıldı

Yaşanan facianın ardından geniş kapsamlı bir soruşturma başlatıldı.

tribunlerde-izdiham-yasandi-cok-sayida-taraftar-hayatini-kaybetti (5)

Devam eden soruşturmanın ilk tespitlerine göre, yaşanan izdihamın çok sayıda taraftarın maça sahte biletlerle girmesi ve bileti olmasına rağmen maça giremeyen taraftarların turnikeleri aşarak tribünlere girmesi sebebiyle olduğu açıklandı.

tribunlerde-izdiham-yasandi-cok-sayida-taraftar-hayatini-kaybetti

12 kişi hayatını kaybetti

Stadyuma gereğinden fazla seyirci alındığı ve güvenlik sebebiyle kapıların açılmamasının ardından yaşanan izdihamda ilk belirlemelere göre 12 kişi hayatını kaybetti.

tribunlerde-izdiham-yasandi-cok-sayida-taraftar-hayatini-kaybetti (4)

"Ülkemiz adına zor bir gün"

El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele de konuyla ilgili bir açıklama yaparak yetkililere geniş bir soruşturma emri verdiğini söyledi.  Yapmış olduğu açıklamada, bu faciadan sorumlu olan kimsenin yakasını kurtaramayacağını söyleyen Bukele,"Ülkemiz adına zor bir gün. Takımlar, menajerler, stadyum, biletler, bilet ofisi, lig, federasyon... Herkes gerektiği şekilde araştırılacak ve sorumlular hesap verecek" ifadelerini kullandı.

tribunlerde-izdiham-yasandi-cok-sayida-taraftar-hayatini-kaybetti-1