Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabında AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Taha Hüseyin Karagöz ile buluşmasının fotoğraflarını paylaştı.

Bu paylaşım sonrasında ise birçok kişi bu duruma tepki gösterdi. Gazeteci Yılmaz Özdil bu ziyaret ile ilgili olarak CHP lideri Özel'i eleştirdi ve sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Cumhuriyet AK Partisi" yorumunda bulundu.

Tepki Çeken Buluşmaya Taha Hüseyin Karagöz'den Cevap Geldi Sebeplerini Açıklayacak (1)

İYİ Parti'den istifa eden milletvekilinin yeni partisi ortaya çıktı İYİ Parti'den istifa eden milletvekilinin yeni partisi ortaya çıktı

Gazeteci Ece Üner ise "Erdoğan’ın kapı dışarı ettiği trolleri misafir etmek mi? Yumuşama ve yumuşakçalaşma arasındaki farkı biliyorlardır umarım" ifadelerini kullandı.

Tanınmış birçok kişinin tepkisi sonrasında ise Taha Hüseyin Karagöz, sosyal medyadan paylaşım yaparak, bu tepkilere cevap verdi.

Karagöz, “Sabah AK Parti Genel Merkezi'nde başlayan temaslarım, İYİ Parti grubu ve CHP ile devam etti. Görüştüğüm tüm isimlerle her konuda anlaşamamakla birlikte asgari nezaketin korunduğu, samimiyetin hissedildiği atmosferde gerçekleşti” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Karagöz bugün yaptığı ziyaretlerin sebebini 12.30’da Ekol Tv’deki canlı yayına bağlanıp anlatacağını açıkladı.

Karagöz’ün yapmış olduğu paylaşımın tamamı ise şu şekilde:

“Yazılanları çizilenleri yeni yeni okuyorum; Sabah AK Parti Genel Merkezi'nde başlayan temaslarım, İYİ Parti grubu ve CHP ile devam etti. Görüştüğüm tüm isimlerle her konuda anlaşamamakla birlikte asgari nezaketin korunduğu, samimiyetin hissedildiği atmosferde gerçekleşti. 12 yıldır gazeteciyim. Savaşta, afette, hastalık bölgelerinde görev yaparken rastlamadığım kişilere, oturduğu yerden ahkam kesenlere hesap verecek durumda elbette değilim. Fonlardan, nefretten, çapsız ilişkilerden beslenenlere de öyle. Ancak kafa karışıklığına sebebiyet vermemek adına, tüm ev sahipleri ile gazeteci - politikacı diyaloğu içinde görüştüm, görüşüyorum, görüşeceğim. Şimdiye kadar hakaret, asılsız iddia ya da benzeri hiçbir dava lekesine bulaşmadım. Önceden olduğu gibi inandığım doğrular çerçevesinde bazen eleştirecek bazen destekleyeceğim. Elbette ikili hukukumu da, onların buna gösterdiği hassasiyeti göstererek koruyacağım. Yankı odalarında kalmak isteyenler, iletişimden kaçanlar ötede dursun. Sözüm konuşmayı ve dinlemeyi bilenlere. Tıpkı yapmaya çalıştığım şey gibi. Sevgilerle"