Taşerona kadro açıklaması son dakika 2023 çok merak ediliyor. Taşeron kadro son durum ne? Torba yasada taşerona kadro var mı? Taşeron yasası ne zaman çıkacak? Taşeron şirket işçilerine kadro var mı? Belediye işçilerine kadro gelecek mi? Torba yasası ne zaman yürürlüğe girecek? Kitlere kadro varmı son dakika haberleri çok merak ediliyor. Kimlere taşeron kadrosu verilecek? Çok merak edilen taşeron yasası hakkında merak edilenler…

Taşerona Kadro Açıklaması Son Dakika 2023 Taşeron Kadro Son Durum

90 bin taşerona kadro ne zaman çıkacak, çıkmayacak mı? Taşerona kadro kimleri kapsıyor? Taşerona kadro son dakika haberleri çok merakla bekleniyor. Taşerona kadro ne zaman verilecek, yasa ne zaman çıkacak? 90 bin taşeron işçiye kadro kimleri kapsıyor, hangi işçiler kadro alabilecekler?

Taşeron işçilere kadro düzenlemesinde yaşanan son dakika gelişmeleri merakla araştırılıyor. Arama motorlarında "Taşerona Kadro Açıklaması Son Dakika 2023", "Torba yasada taşerona kadro var mı?", "Taşeron yasası ne zaman çıkacak?", “Kamuda çalışan taşerona kadro verilecek mi?” ve “Kamuda taşeron kimleri kapsıyor?” sorularının yanıtları çok merak ediliyor.

Taşerona Kadro Açıklaması Son Dakika 2023

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, taşeronlara kadro verilmesi çalışmaları hakkında şunları söylemişti: "Kamudaki taşeronlar konusunda planlamalarımızı yapmıştık. Meclis'in yakın zamanda çalışamayacağı bir süreçteyiz ve dosyamız hazır durumda. Çalışmanın büyük kısmını tamamladık ancak seçim sonrasına kalacağını düşünüyoruz. Bu da çözeceğimiz konulardan birisi."

Son açıklamasında TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, seçim öncesi 700 bin işçinin kamu sözleşmesinin sona ermesini istediklerini belirtmiştir. Gündemde ise geçici işçiler, kamu sözleşmeleri ve taşeron çalışanların kadroya alınması yer almaktadır. Atalay, çalışma hayatıyla ilgili taleplerinin büyük bir kısmının karşılandığını ifade etmiştir. Ancak KİT'lerdeki taşeronlar ve kamuda kapsam dışında kalan diğer taşeron işçilerin hala kadro beklentisi olduğunu vurgulamıştır.

Torba yasada taşerona kadro var mı?

Yaklaşık 90 bin taşeron çalışanının kadroya geçirilmesi planlanıyor ve bu önemli girişimin Meclis'e sunulması bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, taşeron işçilerin statü düzenlemesi konusuna öncelik vermektedir. Konuyla ilgili olarak, Bakan Vedat Işıkhan'dan bir açıklama beklenmektedir, bu da planlanan düzenleme hakkında daha fazla bilgi sağlayacaktır.

Torba yasada neler var? Torba yasada merakla beklenilen konular arasında emekli maaşları, taşerona kadro, kademeli emeklilik ve genel af bulunuyor. Bu yıl çıkması beklenen torba yasada taşerona kadronun da olması bekleniyor.

Taşeron şirket işçilerine kadro var mı?

Taşeron, KİT ve belediye şirket işçilerine kadro imkanı verilecek mi? Son torba yasa ile gerçekleştirilecek yasal düzenlemeler ile bu çalışanlar daha güvenceli bir istihdam sağlamak adına kadroya geçme fırsatı elde edebilirler. Torba yasanın çıkması ve Resmi Gazete’de yayınlanması halinde taşeron şirket işçileri de kadroya geçebilecekler.

Ünlü iş insanı hayatını kaybetti! Serveti 2 milyar dolardan fazla Ünlü iş insanı hayatını kaybetti! Serveti 2 milyar dolardan fazla

Belediye işçilerine kadro gelecek mi?

Belediye şirketlerinde çalışan işçilere kadro var mı? Acaba belediyede çalışan taşeron işçilere kadro gelecek mi? Belediyede çalışan taşeron işçilerin maaşı ne kadar olacak? Taşerona kadro konusunda belediye işçilerinin durumu da çok merak ediliyor. Tüm gözler torba yasanın maddelerinin neler olacağına kitlenmiş durumda.

Torba yasası ne zaman yürürlüğe girecek?

Meclise sunulması beklenen Torba Yasada taşerona kadronun olması ve mecliste kabul edilmesi halinde, Resmi Gazete’de yayınlanması sonrasında taşeron işçiler kadroya geçebilecekler.

Taşeron yasası ne zaman çıkacak?

Gözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’dan yapılacak açıklamalarıa çevrildi. Yıl sonundan önce taşerona kadro meclise gelebilir ve yürürlüğe girebilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ