11 Eylül 2023 Pazartesi günü, 2023-2024 öğretim yılının başlaması ile birlikte veliler ilkoukla, ortaokula ve liseye başlayan öğrencileri için okul kırtasiye malzemeleri için telaşa girdi.

Taner Yıldız kırtasiye malzemeleri hakkında konuştu CE belgeli ürünler satıyoruz! (2)

Ercan Kırtasiye sahibi Taner Yıldız ise okul kırtasiye malzemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yıldız özellikle ürünlerin CE belgeli, sağlık bakanlığı onaylı olduğunu belirtti.

Taner Yıldız kırtasiye malzemeleri hakkında konuştu CE belgeli ürünler satıyoruz! (3)

Etimesgut Belediyesi işçi alımı yapıyor! İşte başvuru şartları ve detayları Etimesgut Belediyesi işçi alımı yapıyor! İşte başvuru şartları ve detayları

Ercan Kırtasiye sahibi Taner Yıldız, “Çantalarda garanti belgesi de üzerinde. CE belgesi de üzerinde. Yerli üretim belgesi de üzerinde” dedi.

Taner Yıldız kırtasiye malzemeleri hakkında konuştu CE belgeli ürünler satıyoruz! (4)

YILDIZ: FİYATLAR GEÇEN SENEYE GÖRE İKİ KATI ARTTI

Ercan Kırtasiye sahibi Taner Yıldız şu ifadelere yer verdi; “Şimdi öncelikle serbest piyasayla alakalı söylüyorum bunu. Herkes her şeyi istediği gibi satabiliyor. Bir de alım gücü olarak yani esnafın alım gücü olarak farklılıklar gösterebiliyor. Mesela biz yerleşik bir kırtasiyeci olduğumuz için, biz ve bizim gibi beş on kişi daha vardır Polatlı’da. Bunlar ürünlerini on ikinci, birinci ayda çok büyük zamlardan önce aldılar. Tamam mı? Aldılar. Bunun ibaresi, göstergesiyle de aslında fiyatlar geçen seneki yine çok çok fazla artmadı. Normalde artmış gibi görünüyor doğal kurlar. Örnek veriyorum elli beş liraya sattığın ürünü şu anda doksan liraya alıyoruz biz elli beşe sattığımız bir ürünü. Düşün ki fotokopi kağıdını geçen sene işte kırk liraya satıyorduk. Şu anda aldığımız fiyat zaten doksan lira. Anlatabildim mi? Yüzde yüzün üzerinde çok arttı. Bununla beraber dolayısıyla öğrenci maliyetleri de hemen hemen iki katına çıktı. İlköğretim okulları için söylüyorum. Birinci sınıf ve anasını listeleri çok böyle yoğun oluyor. Onların masrafları diğerlerine göre daha fazla. Ama genel toparlarsak herkesin alım gücüyle endeksli, satışı da farklılıklar gösteriyor. Dolayısıyla serbest piyasa bir sabitliği yok. Örnek veriyorum bizim elli liraya sattığımız bir ürünü çok eski kalmıştır birileri kırk liraya satabiliyor. Geçen seneki yine hemen hemen iki katı artmış durumda fiyatlar.”

Taner Yıldız kırtasiye malzemeleri hakkında konuştu CE belgeli ürünler satıyoruz! (5)

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN ONAYLI ÜRÜNLER

“Bir de bizim şöyle bir özelliğimiz var. Kırtasiye dükkanları için söylüyorum bunu. Milyoncular, işte pazar yerleri, şunlar bunlar onlar çok fazla beni ilgilendirmiyor. Biz ve diğer kırtasiyecilerin sattığı ürünlerin hepsini müşteriler güvenebilir. Çünkü CE belgeli ürünler satıyoruz. Özellikle yerli imalat olan ürünler satıyoruz. Bunların hepsinin Sağlık Bakanlığı'ndan onayı vardır. Örnek veriyorum. Markası belli. Tamam mı? Bu ürün bak CE’sini falan geçtim. Buğday unundan üretilmiştir. Türkiye'de üretilmiştir ve buğday unundan üretilmiştir. Yani buna alternatif olabilecek birçok ürün var Çin malı. Ama bizler bunu dükkanımıza sokmayız. Çünkü gittiği zaman kurudu, kullanılmadı gibi hemen müşteriyle ilgili o şikayetler gelir. Ama bunun bir milyoncudan bir marketten yapma şansı yok. Bize getirir tekrar bırakır. Biz bunu kullanamadık diye. Yerli üretim gördüğün gibi. Mesela TSE belgeli. Yerli üretim gördüğün gibi. Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı ürünler. Mesela çantalarda garanti belgesi de üzerinde. CE belgesi de üzerinde. Yerli üretim belgesi de üzerinde.”

Taner Yıldız kırtasiye malzemeleri hakkında konuştu CE belgeli ürünler satıyoruz! (6)

KIRTASİYECİ MAĞAZALARI TERCİH ETSİNLER

“Bunun yanında dediğim gibi hani Çin malı sağlığa zararlı kanserojen bir sürü daha ürün müşteriler bulabilirler ama biz ve bizim gibi kırtasiyelerde bir yıl garantili. Garanti şartları ve yerli üretim Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı. Bir daha söylüyorum. Hani biz Ercan Kırtasiye üzerinde söylemiyorum bunu. Polatlı’daki kırtasiye mağazalarını tercih ederlerse hem daha kazançlı çıkacaklardır hem de daha rahat alışveriş yapacaklardır. Sonrasında bu işin olmayanı uymayanı var. Bunlarla ilgili hepsinde zaten bir kırtasiyeci de yıl boyunca o hizmeti alabilirler. Örnek veriyorum çanta aldı, yırtıldı, deforme oldu, şu oldu, bu oldu veya aksi bir durum oldu. Hiçbir milyoncu veya bir market buna tekrar sahip çıkmaz ama kırtasiyeci onu tekrar postasıyla gönderir. Tekrar müşterisine teslim eder. Bu konuda tekrar bir daha söylüyorum. Bizim mağazamız için değil kırtasiye satan mağazaları, kırtasiyeci mağazaları tercih etsinler. Daha karlı çıkacaklardır.”

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ