Kara para aklama, suç örgütü kurma, vergi kaçırma gibi suçlardan tutuklanarak cezaevine gönderilen sosyal medya fenomeni Dilan Polat’ın vücudunda çizikler ve morluklar olması gerekçesi ile avukatı tarafından sağlık durumundan tahliye talebi gündeme geldi.

Dilan Polat’ın avukatı “Cezaevinde çok ağlıyor” dedi Gönderdiği kitapları tek tek saydı!  (2)

Geçtiğimiz günlerde sağlık sorunları sebebiyle tahliye olan başka bir fenomen Nihal Candan’ın ardından Dilan Polat’ın da bu şekilde gündeme gelmesi kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Dilan Polat’tan Yeni Bir Mektup! “Ne Gücüm Ne Sabrım Kaldı” Diyerek Yalvardı (2)

OdaTv’ye konuşan Polat’ın avukatı Hüseyin Kaya, “Evet sinir krizi geçirip kendisine zarar vermiş. Ama o gün doktor müdahale etmiş. Bununla ilgili herhalde sağlıkçılar, doktorlar bir rapor hazırlarlar, değerlendirilir” ifadelerini kullanmıştı.

Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinenin ardından önemli açıklamalar Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinenin ardından önemli açıklamalar

Dilan Polat ve Sıla Doğu’nun ertelenmiş hapis cezaları ortaya çıktı! (3)

Avukat Kaya’nın Polat için tahliye talebinde bulunmaları sonrasında ise dilekçeyi değerlendiren Cumhuriyet Başsavcılığı, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu olan Dilan Polat'ın en yakın adli tıp kurumu birimine sevk edilmesine karar verdi.