Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci'nin geçtiğimiz zamalardaki bir  programda kadın sağlığı hakkında, iş yerindeki erkek mesai çalışanlara ofiste ped bulundurmaları tavsiyesinde bulunması kamuoyunda geniş çaplı yankı uyandırdı. Gündem olan açıklamalar sonrasında tartışmalar hız kesmeden devam ediyor. Eleştirilerin odağındaki isme son olarak Ebru Şancı da katılarak şok yorumda bulundu. Peki, Ceyda Düvenci 'ped' açıklaması ne? Ebru Şancı Ceyda Düvenci'nin ped açıklamasına ne dedi? gibi soruların cevapları haberimizde. İşte ayrıntılar... 

Ceyda Düvenci 'ped' açıklaması ne?

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci, Pınar Sabancı'nın YouTube programına konuk olarak katıldı ve samimi açıklamalarda bulundu. Özellikle 'regl' konusundaki yorumlarıyla dikkat çeken Düvenci, regl dönemini normalleştirme çağrısı yapan açıklamaları kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Güçlü Mete ile yaşadığı yeni aşkıyla da gündemde olan Düvenci'nin bu açıklamaları, sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Ceyda Düvenli

Düvenci, "Kadın olmanın doğal bir parçası olan regl dönemini açıkça konuşabilmeliyiz. Bunun neden tabu olduğunu anlayamıyorum. Kadınlar regl oluyor, bunu neden saklamalıyız ki? Düvenci, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bu konuda kendimi rahat hissediyorum" şeklinde ifadeler kullandı. Ayrıca, "Şirket çalışanı erkeklerin çekmecelerinde ped bulundurması gerektiğini" belirtti ve ekledi: "Çünkü bazen istemediğimiz gün regl olabiliyoruz. Kadın arkadaşın sana 'Ped var mı?' diye sorabilmeli." Düvenci'nin bu önerisi, gündemde geniş çaplı bir şekilde kendisine yer buldu. 

Ebru Şancı Ceyda Düvenci'nin ped açıklamasına ne dedi?

Ceyda Düvenci'nin eleştiri oklarında yer alan açıklamarı sonrasında ise bir yorum da Ebru Şancı'dan geldi. Ebru Şancı, Ceyda Düvenci'yi 'reklam kovalıyor' şeklinde yorumladı. Şancı, Ceyda Düvenci'nin önerisi karşısında "Ped reklamı kovalamanın tuhaf açıklaması" yorumunda bulundu. Ebru Şancı'nın jet hızında gelen açıklamaları sonrasında Ceyda Düvenci'nin ne yorum yapacağı merak konusu. 

Acı mı tatlı mı? İşte tatmadan biberin çeşidini anlamanın yolu Acı mı tatlı mı? İşte tatmadan biberin çeşidini anlamanın yolu