Hac ibadetini yerine getirmek için Suudi Arabistan'a giden müslümanlar, aşırı sıcaklar nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşadı. Sıcaklık nedeniyle can kaybının arttığı Suudi Arabistan'da 13 Türk vatandaşı da yoğun bakım servisine kaldırıldı. Rahatsızlanan hacılar hastanelerde tedavi altına alındı.

Suudi Arabistan'da Yoğun Bakımda Yatan Türk Hastalar Için Bakanlık Harekete Geçti (1)

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suudi Arabistan'ın Mekke ve Cidde şehirlerinde yoğun bakım servislerinde yatan 13 Türk vatandaşı ve beraberindeki 6 refakatçi için harekete geçti. Bakanlık, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait C-130 uçağının Suudi Arabistan'daki Türk vatandaşlarını ülkemize getirmek için görevlendirildiğini duyurdu. MSB'nin açıklamasında, Suudi Arabistan'dan gelen hastaların Ankara'daki hastanelere nakledileceği belirtildi.

UZMAN HEKİMLER GÖREVLENDİRİLDİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, hasta ve refakatçileri almaya giden ekipte aralarında uzman hekimlerin de yer aldığı 10 kişilik sağlık personelinin görevlendirildiği bildirildi.

Haymanalı Çiftçiler Tohumunu Kendi Üretiyor! Haymanalı Çiftçiler Tohumunu Kendi Üretiyor!

Suudi Arabistan'da Yoğun Bakımda Yatan Türk Hastalar Için Bakanlık Harekete Geçti (3)

HASTALAR ETLİK ŞEHİR HASTANESİNE SEVK EDİLDİ

13 hasta ve beraberindeki 6 refakatçi Türkiye'ye getirildi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait C-130 uçağı, saat 01.50'de Etimesgut Askeri Havalimanı'na iniş yaptı. Hastalar, alanda bekleyen ambulanslarla Etlik ve Bilkent Şehir hastanelerine sevk edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ