Türkiye, Irak, Katar ve BAE arasında 'Kalkınma Yolu' mutabakat zaptı imzalandı Türkiye, Irak, Katar ve BAE arasında 'Kalkınma Yolu' mutabakat zaptı imzalandı

Suriye'nin kuzeyinde yer alan Azez'de işlek bir pazarda düzenlenen bombalı araç saldırısında yedi kişi yaşamını yitiriken, çok sayıda da yaralı olduğu öğrenildi.

Suriye Patlama (1)

HENÜZ BİR GRUP TARAFINDAN ÜSTLENİLMEDİ

T24'te yer alan habere göre, Patlamanın ardından çekilen görüntülerde çok sayıda hasar görmüş bina olduğu ve yanmış bir arabanın kalıntıları olduğu görülürken, saldırı henüz bir grup tarafından üstlenilmedi. Suriye'de faaliyetlerini sürdüren gönüllü kurtarma grubu Beyaz Miğferler, yaşamını yitirenlerin arasında iki çocuğun da bulunduğunu duyurdu. Olay yerinde inceleme gerçekleştiren yerel güvenlik ekipleri, saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldığını kamuoyuna duyurdu.

"STRATEJİK BİR ÖNEME SAHİP"

Azez, analistlerce Türkiye sınırına yakın oluşu ve ikmal yolu olmasından ötürü iç savaş noktasında stratejik bir önem arz ettiğini ifade ediyor. Daha önce de 2017 yılında Azez'in adliye binasının önünde bomba yüklü bir aracın patlatılması neticesinde 40'tan fazla kişi can vermişti.