Türkiye'nin lider gayrimenkul geliştiricilerinden Sinpaş, 50. yılını kutlamak amacıyla geleceğin mimarlarına yönelik bir yarışma düzenliyor. "Geleceğin İçin Tasarla" temalı bu yarışma, öğrenci ve yeni mezun mimarları, Türkiye'nin gelecekteki yaşam alanlarına dair vizyonlarını ortaya koymaya davet ediyor.

Dev Şeker Firması Ekonomik Krize Dayanamadı, İflas Etti! Dev Şeker Firması Ekonomik Krize Dayanamadı, İflas Etti!

Yarışmanın Amacı ve Hedefleri

Yarışmanın temel amacı, genç mimarların yaratıcılıklarını kullanarak sürdürülebilir, yenilikçi ve kullanıcı odaklı yaşam alanları tasarlamalarını teşvik etmek. Aynı zamanda, Sinpaş'ın 50 yıllık tecrübesini gelecek nesillere aktarma ve sektörde fark yaratacak yeni yetenekleri keşfetme hedefini taşıyor.

Katılım Koşulları ve Ödüller

Yarışmaya Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki mimarlık, tasarım ve güzel sanatlar fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler ve 3 yılını doldurmamış yeni mezunlar katılabiliyor. Yarışmada birinciye 125.000 TL, ikinciye 75.000 TL, üçüncüye 50.000 TL ve satın alma ödülü olarak 50.000 TL verilecek.

Değerli Jüri Üyeleri

Yarışmanın jüri üyeleri arasında Saa Mimarlık'tan Süveyda Bayraktar Atagür, Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Doç. Dr. Serhat Başdoğan, Ergün Mimarlık'tan Eser Ergün, Evrenol Mimarlık'tan Mehpare Evrenol ve KONUTDER Başkanı Ramadan Kumova gibi sektörün önde gelen isimleri yer alıyor.

Sinpaş'tan Geleceğe Yatırım

Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, yarışma hakkında yaptığı açıklamada, "Geleceğin mimarı ve tasarımcısı olan gençlere güvenimiz sonsuz. Yarışma kapsamında, birbirinden yaratıcı projelere ev sahipliği yapacağımıza inanıyoruz" dedi.

Başvurular 28 Ekim'e Kadar

Yarışmaya başvurular, 28 Ekim 2024 tarihine kadar Sinpaş'ın "Geleceğin İçin Tasarla" web sitesi üzerinden yapılabilecek.

Kaynak: Haber Merkezi