Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde yürütülen Türk Mutfağı Haftası kapsamında Ankara'da düzenlenen etkinlikler, 23 Mayıs'ta başladı.

Organizasyon, hem Ankara'nın zengin mutfak kültürünü tanıtıyor hem de 6 Şubat depremlerinin etkilediği 11 ilden gelen esnafa mutfaklarını sergileme fırsatı sunuyor.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı vatandaşlarla bayramlaştı Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı vatandaşlarla bayramlaştı

Gastro Sincan 2

ANKARA’NIN LEZZETLERİ MİLLET BAHÇESİ’NDE

Başkent Ankara'nın tarihi ve kültürel mirasıyla bezenmiş mutfağı, coğrafi işaretli ürünleri ve yöresel lezzetleri etkinlikte büyük ilgi görüyor. Ankara’nın tüm ilçeleri, kendine özgü tatlarıyla etkinliğe katılım göstererek, başkentin zengin gastronomi kültürünü ziyaretçilere sunuyor. Ayrıca, yerel üreticilerin doğal ve geleneksel yöntemlerle ürettiği ürünlerin yer aldığı organik pazar, ziyaretçilere alışveriş deneyimi yaşatıyor.

Etkinlik boyunca gerçekleştirilecek panel ve söyleşiler, gastronomi sohbetleri, yemek yarışmaları ve gastro şovlar, katılımcılara keyifli anlar yaşatacak.

Türk Mutfağı Haftası’nın Ankara ayağı 26 Mayıs’ta sona erecek.

Gastro Sincan 1

SİNCAN’IN LEZZETLERİ TANITILDI

Türk Mutfağı Haftası kapsamında Sincan Belediyesi’nin hizmete sunduğu ‘Gastro Sincan’ topluluğu da çeşitli lezzetleri ziyaretçilere sunma fırsatı buldu.

Geleceğin aşçılarını yetiştiren ve ilçeye özgü yöresel yemeklerle adından söz ettiren Gastro Sincan, başkentlilere ve misafirlere unutulmaz tatlar yaşatıyor.

Gastro Sincan 5

Gastro Sincan standında; Ankara Tava, yaprak sarması, tutmaç çorbası, çıtır kabak tatlısı, midye baklava ve karpuz kabuğu reçeli gibi özgün lezzetler sunuldu. Sincan’la özdeşleşen laleler de kurutularak yemeklere görsellik kattı, ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Millet Bahçesi stantlarında yer alan Gastro Sincan, Ankara’nın Gastronomi İlçesi Yarışması’nda “Kıkırdaklı Tarhana Çorbası” ve “Kimanlı Tirid” ile yarıştı.

Gastro Sincan 3

HABER: ÖYKÜ KARABACAK

Editör: Öykü Karabacak