14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri, her kesim tarafından Cumhuriyet Tarihi'nin en önemli seçimi olarak kabul ediliyor. Bu tarihi seçime 3 gün kala, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini duyurdu. Gündeme bomba gibi düşen açıklamaların ardından, gözler ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sinan Oğan'a çevrildi. Sosyal medyada, Dr. Sinan Oğan'ın da Cumhurbaşkanı adaylığından çekileceği konuşulmaya başlandı. Peki Dr. Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı adaylığından çekildi mi, çekilecek mi? Oğan, bu iddialara cevap verdi mi?

sinan-ogan-adayliktan-cekilecek-mi-muharrem-inceden-sonra-sinan-ogan-da-adayliktan-cekiliyor-mu-dr-sinani-gandan-adaylik-hakkinda-aciklamalar-umit-ozdagdan-aciklamalar (3)

Dr. Sinan Oğan: Türk milletinin aziz evlatları, sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz.

Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesinin ardından gözler Dr. Sinan Oğan'a çevrildi. ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sinan Oğan, sosyal medyada dönen iddiaların aksine adaylıktan çekilmeyeceğini duyurdu. Kişisel sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Oğan, "Türk milletinin aziz evlatları, sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz. Son günlerde bize dönük artan provokasyon duyumları üzerine seçimin son günü herhangi bir olay yaşamak istemedik. O sebeple de bu akşam İstanbul’dayım. Haber Türk Tv’de. Yarın Ankara’da olacağım. Bize katılımlar bekliyoruz. Ankara’da olacağız. Lütfen bizim dışımızdaki hiçbir açıklamaya itibar etmeyiniz" ifadelerine yer verdi.

sinan-ogan-adayliktan-cekilecek-mi-muharrem-inceden-sonra-sinan-ogan-da-adayliktan-cekiliyor-mu-dr-sinani-gandan-adaylik-hakkinda-aciklamalar-umit-ozdagdan-aciklamalar

Ümit Özdağ: Zafer yakın, meşaleleri yakın.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüştü

ATA İttifakı'nın bileşenlerinden olan Zafer Partisi'nin Genel Başkanı Ümit Özdağ da konu kapsamında açıklamalarda bulundu. Özdağ, "Sinan Oğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiği iddiaları yalandan ibarettir. Zafer Partisi ve Sinan Oğan Türk halkının Yeşil Sol ile HÜDA-PAR arasına sıkışmasına izin vermeyecektir. Zafer yakın, meşaleleri yakın" ifadelerine yer verdi.