Başıboş sokak köpeklerine ilişkin AK Parti tarafından hazırlanan teklif, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Türkiye'nin önemli sorunlarından biri olan sokak hayvanları ve başıboş köpeklerin vatandaşlara ve çocuklara saldırıları nedeniyle yaşanan yaralanma ve ölümler, hükümeti bu konuda düzenleme yapmaya sevk etti. 

Şarkıcı Ceylan Ertem'den Sert Tepki Canavara Dönüşürüm  (3)

AK Parti tarafından sokak hayvanlarına yönelik hazırlanan teklifin, İngiltere’de uygulanan sisteme benzetilmesi ve hayvanların belirlenen sürede sahiplenilmemesi durumunda itlaf edileceğini konuşulmaya başlandı. Ülke gündemine oturan tartışmaya bir tepki da şarkıcı Ceylan Ertem'den geldi. 

Şarkıcı Ceylan Ertem'den Sert Tepki Canavara Dönüşürüm  (1)

"BENİM NASIL CANAVARA DÖNÜŞECEĞİMİ İZLERİZ" 

Tartışmalara katılan isimlerden biri de şarkıcı Ceylan Ertem oldu. Ertem, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda yasa tasarısına karşı sert eleştirilerde bulundu. Ertem, "Bu yasa tasarısı geçemez. Hadi geçti diyelim. Benim nasıl bir canavara dönüşeceğimi izleriz hep birlikte. Öldürün bakalım 1 tanesini de görelim neler oluyor. Şuraya yazıyorum" ateş püskürdü. 

Şarkıcı Ceylan Ertem'den Sert Tepki Canavara Dönüşürüm  (2)

Turabi yeni bir yarışmaya katıldı! Ortalık ayağı kalktı Turabi yeni bir yarışmaya katıldı! Ortalık ayağı kalktı

Sanat dünyasından birçok ünlü isim, teklifin hayvan haklarına aykırı olduğunu belirterek tepkilerini ifade etti. Sokak hayvanlarına yönelik düzenlemelerin daha insancıl yöntemlerle yapılması gerektiğini savunan Ertem ve diğer sanatçılar, itlaf gibi sert önlemlerin kabul edilemez olduğunu belirtti. 

Editör: Sema Türkel