İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul’da düzenlenen “Kafes” operasyonuyla Sarallar çetesinin çökertildiğini duyurdu. Milyonlarca vatandaş, arama motorlarında “Sarallar” isimli suç örgütü hakkında araştırma yapmaya başladı. Liderliğini Özgür Saral’ın yaptığı Sarallar çetesinin çökertilmesinin ardından, “Sarallar aslen nerelidir?”, “Sarallar çetesi lideri kim?”, “Sarallar mafya nereli?”, “Sarallar kaç kardeş?” “Özgür Saral kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?” gibi sorular sorulmaya başlandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın görevi devralmasının ardından suç örgütlerine yönelik yapılan operasyonlar sonucu çökertilen Sarallar çetesi hakkında sorulan soruları haberimizde derledik.

SARALLAR ÇETESİ LİDERİ KİMDİR?

Ne Gemiler Yaktım dizisi gerçek hikaye mi, uyarlama mı? Ne Gemiler Yaktım nerede çekiliyor? Ne Gemiler Yaktım dizisi gerçek hikaye mi, uyarlama mı? Ne Gemiler Yaktım nerede çekiliyor?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Sarallar çetesinin çökertildiğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından Sarallar çetesi hakkında araştırmalar yapılıyor. Özellikle Sarallar çetesi lideri merak ediliyor. Sarallar çetesinin liderlerinin dönem dönem değiştiği belirtiliyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamaya göre 24 kişinin yakalandığı operasyonda, Özgür Saral’ın örgüt lideri olduğu belirtildi.

SARALLAR ASLEN NERELİDİR?

Sarallar çetesi, İstanbul’da oldukça etkin olan en büyük suç örgütlerinden biriydi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamasına göre 24 kişinin yakalandığı “Kafes” operasyonuyla aralarında çete lideri Özgür Saral’ın da bulunduğu çökertildi. İstanbul’da oldukça etkin olan Sarallar çetesi, aslen Trabzon’un Of ilçesi kökenli bir organize suç örgütüdür.

SARALLAR KAÇ KARDEŞ?

Sarallar isimli suç örtügü, düzenlenen “Kafes” operasyonu ile çökertildi. 1990’lı yıllarda Hüseyin Saral tarafından kurulan çete, 2005 yılına kadar Hüseyin Saral tarafından yönetildi. Hüseyin Saral’ın 2005 yılında öldürülmesinin ardından Ümit Saral, Yakup Kerem Saral, Burhanettin Saral, Barış Saral, Zafer Saral, Alaattin Saral, Özgür Saral isimleri çeteye liderlik etmiş yöneticilik yapmışlardır.

ÖZGÜR SARAL KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, ASLEN NERELİ?

1990’lı yıllarda Hüseyin Saral tarafından kurulan Sarallar çetesi, düzenlenen “Kafes” operasyonu ile çökertildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamasına göre aralarında çete lideri Özgür Saral’ın da bulunduğu 24 kişi tutuklandı. Bu gelişmenin ardından milyonlarca vatandaş çete lideri Özgür Saral hakkında araştırma yapmaya başladı. Ancak Özgür Saral ile detaylı bilgi bulunmamaktadır.

SARALLAR MAFYA NERELİ?

90’lı yıllarda kurulan ve İstanbul’da oldukça aktif olan Sarallar, düzenlenen operasyonla çökertildi. Alaattin Çakıcı’nın ardından Türkiye’nin en büyük ikinci organize suç örgütü olarak bilinen Sarallar, 90’lı yıllarda Trabzon’un Of ilçesinde kurulmuş bir çetedir.