Pirinç zor zamanlar geçiriyor! Fiyatları son 15 yılın en yüksek seviyesinde Pirinç zor zamanlar geçiriyor! Fiyatları son 15 yılın en yüksek seviyesinde

Ankara Dış Ticaret Federasyonu Olağan Genel Kurulu'nda 600 delegasyonun oylarının tamamını alan iş adamı Abdullah Arslan, federasyon başkanlığına seçildi. Abdullah Arslan, yaptığı konuşmada, “Ankara Dış Ticaret Federasyonu Başkanlığı olarak, SANKON Genel Merkezine bağlılığımızı bildiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Ankara Enerji ve Madencilik Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda 600 delegasyonun oy kullandığı seçimi ise iş adamı Murat Altıntop kazanarak, federasyonun yeni başkanı seçildi. Altıntop, “Seçimde tüm delegelerin oylarıyla, oy birliğiyle beni bu önemli göreve layık gören tüm delegelere şükranlarımı sunuyorum ve çok teşekkür ediyorum. Yarından itibaren yönetim kurulum ve şahsım çalışmalara başlayacağız. Faaliyetlerimiz sadece ülkesel değil, küreseldir. Enerji ve madencilik alanında SANKON üyesi Türk şirketleriyle Afrika, Asya, Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri, Latin Amerika, Balkanlar ve Avrupa’da tüm enerji ve madencilik sektörlerinde faaliyet göstereceğiz. Ankara Enerji ve Madencilik Federasyonu Yönetim Kurulu adına SANKON’un bir alt kuruluşu olarak tam bağlılığımızı ve birlikteliğimizi bildiririz” şeklinde konuştu.

İHA