İş Yeri Kiralarına Aralık Ayında Maksimum Yüzde 53,40 Oranında Zam Yapılabilecek İş Yeri Kiralarına Aralık Ayında Maksimum Yüzde 53,40 Oranında Zam Yapılabilecek

Türkiye'nin önemli iş insanlarından olan Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Türkiye'nin mevcut  ekonomisine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Rahmi Koç, ekonomi hakkında "Başımıza ne geliyorsa nüfus artışından geliyor" ifadelerinde bulundu. 

"Nüfusu kontrol etmemiz lazım"

Koç, Türkiye'de nüfus artış hızının yüksek olduğunu belirtirken, bunun ekonomiye olumsuz etkisi olduğunu ifade etti. Gazete Oksijen'e röportaj veren Koç, "Başımıza ne geliyorsa nüfus artışından geliyor.Okul yetmiyor, gıda yetmiyor, eğitim yetmiyor. Hastane yetmiyor, hiçbir şey yetmiyor bugünkü durumda. Bir defa nüfusu kontrol etmemiz lazım" dedi.

"kendi yarattığımız kaynak kendimize yetmiyor"

Artan nüfusla hareket etmenin zor olacağını belirten Koç, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: " Bu kadar nüfusla hareket etmek ve ekonomiyi sağlamlaştırmak zor. Çünkü kendi yarattığımız kaynak kendimize yetmiyor. Muhakkak dışarıdan kaynak icap ediyor. Bugün memlekette işsizlik çok. Bir kişiye iş bulmak için 60 binle 80 bin dolar arasında yatırım icap ediyor. Bu yatırımın gelebilmesi için de altyapının düzenlenip yerine oturtulması lazım. Diyorlar ki, devlette 5.5 milyon kişi çalışıyor. Buna askerler dahil değil. Dolayısıyla 2 milyon kişiyle bu devlet rahatlıkla döner. 600 milletvekili var, 200'üyle rahatlıkla hallolur."