Polatlı’da yaşanan yağış sonrası çiftçiler umutlu olduğu kadar bir o kadar da endişeli. Yağışlarla birlikte tarlada verim artması umut edilirken, dolu yağışı ihtimali çiftçileri tedirgin ediyor.

BUĞDAY FİYATLARI YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE

Buğday fiyatları, artan arz endişeleriyle yılın en yüksek seviyesini gördü. Olumsuz hava durumları çiftçilerin endişelerini artırırken, buğday fiyatlarının yükselmesi de dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde buğday vadeli kontratları kile başına 7,14 dolara kadar yükseldi. Eylül teslimi buğday fiyatı ise yüzde 2'den fazla artarak 367,50 euro/ton seviyesine ulaştı.

ÇİFTÇİLERİN ENDİŞELERİ

Buğdayın yılın en yüksek seviyesini görmesi, çiftçiler için potansiyel olarak olumlu bir gelişme olsa da, yaşanan olumsuz hava koşulları bu olumlu durumu gölgelemekte. Arzın kesintiye uğrayacağına yönelik endişeler, çiftçilerin kafasındaki soru işaretlerini artırıyor. Polatlı’da çiftçilerin çoğu verimin nasıl olacağı konusunda umutlu, ancak dolu vuran köylerdeki çiftçiler umutsuz konuşuyor.

POLATLI TİCARET BORSASI'NIN ROLÜ

Polatlı'da facia! Patates yüklü tır alevlere teslim oldu Polatlı'da facia! Patates yüklü tır alevlere teslim oldu

Polatlı Ticaret Borsası, buğday fiyatlarını günlük olarak yayınlamakta ve çiftçilere bilgi sağlamaktadır. Çiftçilerin buğday fiyatlarını takip ettiği Polatlı Ticaret Borsası Satış Salonu Bülteni, Polatlı’daki çiftçilere güncel ve detaylı bilgi sunarak, onların piyasayı daha iyi takip etmelerine yardımcı oluyor.

Çiftçiler, buğday fiyatlarının en yüksek seviyesini görmesinin ardından yaşanan olumsuz hava koşullarına karşı duydukları umutsuzluklarını ve endişelerini dile getiriyor. Yağışların ardından dolu yağışı olasılığı, çiftçilerin verim konusunda endişelenmelerine neden oluyor. Polatlı’daki çiftçiler, verim ve piyasa koşullarının nasıl şekilleneceğini merakla bekliyor.

Polatlı Postası Ticaret Borsası Satış Salonu Bülteninde ise buğday fiyatları şu şekilde;

Buğday; Miktar; 160000 Kg- İşlem Tutarı; 1686280- İşlem adedi; 13

Standart Dışı Makarnalık Buğdayı; Minimum Fiyatı; 8.27- Max fiyatı; 8.27- Ortalama Fiyat; 8.27- Miktar; 4000 kg- İşlem Tutarı; 33080- İşlem adedi;1

Düşük Vasıflı Kırmızı Ekmeklik Buğday; Minimum Fiyatı; 8.76- Max fiyatı; 11.5- Ortalama Fiyat; 10.781- Miktar; 52000 kg- İşlem Tutarı; 560600- İşlem adedi;4

Standart Dışı Buğday; Minimum Fiyatı; 9.54- Max fiyatı; 11.2- Ortalama Fiyat; 10.506- Miktar; 104000 kg- İşlem Tutarı; 1092600- İşlem adedi;8

Polatlı’da Yağış Sonrası Çiftçilerin Umut Ve Endişeleri Buğday Fiyatları Ne Kadar Olacak-1

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ

Editör: Kardelen Çıkmaz